Pro jaké příležitosti se hodí červené a bílé víno či sekt, a k jakým pokrmům si je vychutnáte?

Zatímco se v letním období roku popíjí zejména zlatavý chmelový mok, v podzimních a zimních dnech si rádi vychutnáme víno. Je úplně jedno, zda je bílé, červené nebo šumivé. Každý preferuje jinou barvu, značku i oblast, z níž lahodné potěšení pochází. Zatímco jsou dámy spíše milovnice bílého pokušení, protože se prý po něm nepřibírá, ba dokonce hubne, pánové nedají dopustit na sytou ovocnou vůni červeného vína. Fajnšmekři rádi podlehnou exkluzivitě šampaňského a období kolem října a listopadu patří zkvašenému hroznovému moštu, jemuž se říká burčák. Víno je prostě miláčkem mladších i starších generací bez rozdílu pohlaví.

Víno patří do sklenice i hrnce

Většina lidí preferuje bílé a červené víno pouze k přímé konzumaci, což je škoda. Víno je ingredience, která je základem mnoha pokrmů. Nejlépe však chutná jedině s masem. Sladké druhy si rozumí s dezerty a sladkými jídly, portské a dezertní víno sedne ke kachně, bažantovi a drůbeži a suchá jsou výborná se slanými pochutinami. Červené víno si dopřejte k obědu, kde figuruje hovězí maso. Bílé víno si bude rozumět s kuřetem, vepřovým masem i dary moře, dokonce i zeleninovými saláty. Oba druhy jsou jako stvořené pro dochucení omáček, ihned s nimi změníte jejich fádnost. Pokud slavíte zvláštní příležitost, dopřejte si šampaňské přímo z vinohradů oblasti Champagne. Společně se slanými, rybími i smaženými pokrmy vykouzlíte ideální pohoštění.

Jaký zvolit dárek pro partnerku nebo dobrou kamarádku?

Blíží se romantické podzimní večery a také vánoční čas. Jestliže si lámete hlavu s tím, jaký dárek věnovat blízké osůbce opačného pohlaví, vsaďte na šumivá vína a sekty Szigety či Dufek. Jedná se o produkty značek vysoké kvality, které překvapí nejen neodolatelnou chutí, ale také příznivou cenou.

Publikováno: 11. 10. 2022

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová