Na co se zaměřit při výběru teplotně izolačních sklenic?

Zaujaly vás sklenice s tepelně izolačními vlastnostmi a rozhodli jste se, že je nutně potřebujete? Pak nastal čas na jejich výběr. O čem byste měli přemýšlet, než padne vaše volba na konkrétní druh sklenic? V čem jsou tepelně izolační sklenice tak unikátní a čemu vlastně vděčí za své vlastnosti?

Důležitá je správná technologie výroby

Sklenice s termoizolačními vlastnostmi jsou výdobytkem moderní technologie. Snadno udrží v původním stavu horký nápoj. Při naplnění studenou limonádou se neorosí a led v ní nenechají rychle roztát. Za své výjimečné vlastnosti vděčí nejen unikátní technologii výroby, ale také zvláštnímu materiálu. Tím je borosilikátové sklo, které je pověstné svojí dokonalou průhledností spojenou s dobrou tepelnou izolací. Technologie výroby termosklenic je označována jako ThermoShield a spočívá v ručním vyfouknutí sklenice s dvojitou stěnou. Mezi tou je vakuum, které spolehlivě oddělí vnitřní a vnější stěnu. Horkost ani chlad zvnitřku sklenice se tak nedostane na její vnější stěnu. V důsledku toho se při naplnění sklenice horkou čerstvě připravenou kávou nepopálíte a v létě se nebude její vnější stěna rosit.

Různé tvary a objemy

Díky ruční práci je možné vykouzlit na vnitřní stěně termoizolační sklenice zajímavé tvary. Ty bývají přizpůsobeny tomu, pro jaký nápoj je určena. Zejména sklenice určené na latte jsou zajímavé svým oválným tvarem, který ještě znásobí zážitek z výjimečného nápoje, který se můžete naučit připravovat i sami doma. Se skleničkami Filter Logic se domácí příprava kávy stane radostí i každodenní zábavou, kterou si budete chtít dopřát kdykoliv na to bude chvilka.

Kvalitní káva vyžaduje více než jen kávovar

Naučili jste se připravovat dokonalou kávu ať již s kávovarem nebo bez něho, investujete vždy jen do těch nejvybranějších kávových zrn a je vám jedno, jak budete svoji kávu servírovat? Pak se zbytečně ochuzujete o zážitek, který téměř nic nestojí, ale kterým můžete své dny ještě více zpestřit. Právě vizuální stránka a servírování jídel i nápojů má na váš chuťový vjem větší vliv, než si myslíte. Proto ji nezanedbávejte a vsaďte na dokonalý design a unikátní technologie.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová