Nástroje, měřidla i kalibry jsou klíčem k úspěchu pro obráběče

0

Práce na obráběcích strojích je velmi dynamickou a komplexní záležitostí. Každá zakázka totiž počítá s jiným postupem, materiály i jednotlivými požadavky, a tak máte neustále nad čím přemýšlet. Ať už jste však dostali na stůl jakýkoliv výkres, vždy je alfou i omegou správně zvolené vybavení.

Přísné požadavky

Z hlediska nástrojů je nejdříve nutné si uvědomit, s jakým podkladem budete operovat. Hliník, nerez, klasická ocel, plast a další prostředky vyžadují odlišné otáčky, rychlosti posuvů, míru odebírané třísky i technologický postup. V každém případě musíte vsadit na specializované destičky, závitníky i vrtáky, které zvládnou spolehlivě obrobit konkrétní materiál.

Specifická je i situace v oblasti kalibrů. Zde rozlišujeme měřicí kroužky, závitové, třmenové a válečkové typy. Díky nim jsme schopni identifikovat nejen poctivě vyřezanou šroubovici, nýbrž i vnější a vnitřní průměry, výšku, šířku, délku a další nezanedbatelné údaje.

Plný sklad měřidel

Dané vybavení je skvělým prostředkem, na jehož základě ihned zjistíme, o kolik setin (případně desetin) milimetru je nutné upravit určitý rozměr. Nesmíte zapomínat na mikrometrická měřidla, hloubkoměry, úchylkoměry, výškoměry a samozřejmě i nastavovací kroužky a posuvné měřítko. Chcete-li si dopřát stoprocentní klid, najměte si zkušené kontrolory a vybavte je kvalitními produkty.

Mnoho podnikatelů složitě shání jednotlivé kategorie pomůcek u několika různých dodavatelů. Tímto postupem pouze ztrácíte čas a riskujete potíže. Mnohem lepším řešením je nalezení jednoho spolehlivého obchodníka, jehož nabídka bude dostatečně pestrá. Dobrým příkladem je třeba známý e-shop s internetovými stránkami pod odkazem https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/. Během chvíle objednáte kalibry, měřidla i nástroje pro vaši dílnu.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová