Nehoda v práci? S pojištěním odpovědnosti můžete být v klidu!

Máte vysněnou a dobře placenou práci, o kterou nechcete přijít? Během pracovní doby si však můžete dávat pozor sebevíc, i tak může dojít k nechtěné události, při níž vznikne zaměstnavateli škoda. To sice ještě není důvod k výpovědi, ale může vás to stát 4,5násobku průměrného hrubého výdělku, což není vůbec zanedbatelná částka. Kromě materiálních škod může dojít k fyzické újmě nebo dalším škodám, které budou mít dopad na vyčíslenou škodu. Jak této situaci předejít? Jedině s vhodným pojištěním!

Neštěstí nechodí nikdy samo

Nestačí, že během pracovní doby ke nehodě dojde, ale ještě vznikne významná škoda, kterou požaduje zaměstnavatel uhradit. V jakých případech má právo zaměstnavatel požadovat náhradu škody? Předně při nechtěných událostech, při kterých dojde ke vzniku škody, může se jednat o poškození notebooku, mobilního telefonu, měřicích nebo laboratorních přístrojů a další techniky. Ke škodě může dojít při chybné manipulaci ve skladu s vysokozdvižným vozíkem, ale také na služební cestě.

Pojištění profesní odpovědnosti

Pro tyto účely se nabízí tři různé tarify pro zaměstnance, kteří jsou řádně zaměstnáni pro zaměstnavatele se sídlem nebo místem podnikání v České republice. Pojištění profesní odpovědnosti ve variantě Standard je pro všechny administrativní, technické nebo laboratorní pracovníky, naopak tarify Řidič a Řidič plus se hodí pro všechny, kteří využívají služební automobil při služebních cestách i pro soukromé jízdy. Navíc má pojistka celosvětovou platnost.

S nízkou spoluúčastí

Pojistnou částku lze u pojišťovny ERGO nastavit na maximálně 500 000 Kč, se spoluúčastí až 5 000 Kč. Spoluúčast lze upravit při sjednávání pojištění. Pojistka nekryje škody způsobené zaměstnavateli úmyslně, pod vlivem alkoholu, návykových a psychotropních látek. Nevztahuje se ani na škodu způsobenou vyrobením vadného výrobku nebo chybnou montáží. Současně nesmí škoda vzniknout při práci, která není náplní práce daného zaměstnance.

Publikováno: 26. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová