Tušíte, kolik stojí virtuální sídlo firmy v centru Prahy?

Také by se vám líbilo, kdyby se vám na firemní vizitce blýskala prestižní adresa z centra Prahy? Máme pro vás dobrou zprávu. Dobrá adresa není žádnou lukrativní záležitost, dovolit si ji může i vaše firma. Pořídit se dá už od stovky měsíčně. Virtuální sídla v posledních letech zažívají boom zejména díky tomu, že přibývá firem, které vůbec nepotřebují fyzické kanceláře. Týmy pracují z domova nebo vzdáleně různě ze světa. Virtuální sídla ovšem nejsou jen pro tyto společnosti. Sídlo v centru Prahy si můžete pronajmout i tehdy, když máte fyzické kanceláře třeba v nějakém menším městě nebo na úplném okraji Prahy.

Virtuální sídlo vás vyjde na pár stovek

Pokud se zbavíte fyzických kanceláří a spolehnete se pouze na virtuální sídla Praha 2, ušetříte značné množství peněz. I s prémiovými službami vás totiž virtuální sídlo nebude stát více než pár stovek měsíčně. Oproti tisícům, či desetitisícům, které teď platíte za pronájem, si určitě polepšíte. Pro ty, kdo chtějí zůstat ve svých kancelářích, ale touží po prestižnější adrese na vizitkách a v obchodním rejstříku, znamená virtuální sídlo jen minoritní roční investici. Například na Firmy-sidla.cz se dají virtuální sídla Praha 1 sehnat již od 99 Kč měsíčně. Na čím delší dobu si sídlo zaplatíte, tím levněji vás vyjde jeden měsíc pronájmu.

Co od takového virtuálního sídla očekávat?

Zpravidla na adrese získáte tabulku s označením vaší firmy. Když vás tam někdo přijde hledat, tak uvidí, že opravdu existujete. V budově většinou funguje recepce, která vám může přebírat poštu, vyřizovat návštěvy i telefonáty. Samozřejmě můžete příležitostně využívat kanceláře nebo zasedací místnosti pro firemní schůzky, setkání s klienty atd. Tento pronájem bývá v některých tarifech zahrnutý, jindy si za něj platíte extra. Virtuální sídlo byste tedy neměli vybírat čistě podle ceny, dívejte se i na to, co všechno získáte.

Publikováno: 25. 12. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová