Zahradní gril zpříjemní každou party

Grilování se stalo oblíbenou letní činností mnoha Čechů. Nejen ze zahrad, ale také z balkonů, se za teplých letních večerů plíživě linou směsice vůní, které jistě dráždí chuťové buňky kolemjdoucích.

Na grilu si můžete připravit maso, které předem naložíte do ochucené marinády. Koření a marinády najdete v každém lépe zásobeném obchodě s potravinami. Díky široké nabídce můžete své rodině a přátelům připravit pokaždé jinou pochoutku.

Češi si velmi oblíbili vepřové nebo kuřecí steaky. Bát se však nemusíte ani hovězího masa. Jen si musíte dát opravdu dobrý pozor na to, jaké maso kupujete. Jinak se může stát, že místo chutného kusu masa svým hostům naservírujete tvrdou podešev. Každé maso, které na gril přijde, a u hovězího to platí dvojnásob, by mělo být kvalitní a čerstvé.

Své místo na zahradním grilu si také našly ryby, zejména tolik oblíbené makrely. Svou návštěvu však můžete překvapit skutečnou gurmánskou lahůdkou a makrelu vyměnit za lososa nebo steaky z tuňáka. A můžete si být jistí, že vaši hosté budou ještě dlouho pět ódy na vaše kulinářské schopnosti.

Příznivce zdravé výživy pak můžete směle oslnit grilovanou zeleninou, která může být nejen chutnou přílohou k masu, ale také lehkou večeří, která odpovídá všem zásadám dietního stravování. Pokud ji budete podávat samotnou, například z čerstvým celozrnným pečivem.

Gril dává prostor ke kreativním myšlenkám nejednoho amatérského kuchtíka. A ugrilovat si můžete nejen již zmíněné potraviny, ale také třeba různé druhy sýrů nebo ovoce.

Pokud jste se tedy ještě nestali šťastným vlastníkem zahradního grilu, máte nejvyšší čas to napravit. Vybrat si můžete třeba gril na dřevné uhlí, který není náročný na prostor, nevyžaduje žádnou složitou instalaci a díky pojezdovým kolečkům a malým rozměrům, můžete grilovat opravdu kdekoliv, i na tom nejmenším balkoně.

Zahradní gril můžete nakoupit v podhodlí ze svého domova například v internetovém obchodě hawaj.cz a můžete si být téměř jistí, že minimálně vaše chuťové buňky si už po prvním soustu budou připadat jako v ráji.

Zdroj obrázku: www.hawaj.cz

Publikováno: 15. 01. 2013

Kategorie: Bydlení | Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: gril | grily | hawaj.cz | záhradní gril