Auto/moto

Letní, nebo univerzální pneumatiky?

Při pohledu z okna to vypadá, že se zima zanedlouho skončí a nastane vhodná chvíle na výměnu pneumatik. Ostatně tak vypadá každoroční peripetie většiny řidičů – výměna zimního obutí za letní a naopak. Ale co univerzální pneumatiky? Představují pomyslný střed mezi oběma variantami, anebo by o nich žádný svědomitý řidič neměl uvažovat? Prozradíme vám, jaké jsou jejich specifické výhody i nevýhody. Rozhodnutí bude na vás!

Výhody letních pneumatiky

Proč si pořídit letní pneumatiky? Jak napovídá sám název, jsou určeny pro jízdu v období, kdy panují vyšší teploty. Vyrábí se z tvrdší směsi, která se neopotřebuje tak rychle jako měkčí směs na zimních pneu. Pro dezén je charakteristický speciální tvar minimalizující riziko aquaplaningu. K dalším pozitivům patří i nižší hlučnost, což oceníte vždy, když se vydáte na delší cestu.

Co byste měli vědět o univerzálních pneumatikách?

Univerzální pneumatiky jsou určeny pro jízdu po celý rok. Lze s nimi jezdit v zimě i v létě (proto se také nazývají „celosezónní“), ovšem z logiky věci vyplývá, že nemohou dosahovat takové kvality jako pneumatiky zimní či letní. Směs není tak tvrdá jako u letních, a proto se rychleji opotřebují. Oproti ryze letnímu obutí jsou mnohem jistější na sněhu a břečce.

Jak zní resumé?

Pro sváteční řidiče, kteří tráví za volantem minimum času, jsou univerzální pneumatiky dobrou volbou. Samozřejmě za předpokladu, že daný model odpovídá parametrům vozidla. Pro ostatní je bezpečnější jízda na pneumatikách, které jsou určeny pro konkrétní období.

Tip na závěr: Chcete-li za pneumatiky ušetřit, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce bestdrive.cz. V nabídce najdete kvalitní letní, univerzální i zimní pneumatiky za skvělou cenu. Prodejce vám s výběrem ochotně poradí a doporučí vhodné obutí.

Leave a Comment