Jak vybrat šperk pro miminko? Myslete na nadčasovost

Hledáte inspiraci na dárek pro miminko? Chcete obdarovat novorozence u příležitosti významné události, jako jsou například křtiny? Pak by vás mohly zaujmout dětské stříbrné šperky.

Šperky ze stříbra či zlata jsou oblíbené pro svou trvanlivost i symboliku

Na rozdíl od mnoha jiných dárků mohou právě šperky doprovázet člověka celým životem. Zlaté a stříbrné šperky jsou proto také oblíbeným dárkem pro miminka. Jsou totiž nejen krásné, ale také vysoce odolné vůči poškození a neztrácejí nic ze své hodnoty.

Kromě trvanlivosti materiálu je důležitá také symbolika drahých kovů. Zlato i stříbro představují čistotu, lesk a trvalé hodnoty. Šperky z těchto materiálů jsou proto skvělou připomínkou významných životních okamžiků.


Foto: https://www.beny.cz/zlate-nausnice-srdicka-se-zirkony--7122381.html

Křtiny jako vhodná chvíle obdarovat miminko šperkem

Mezi takové chvíle patří například křtiny. Ty se většinou konají několik týdnů či měsíců po narození miminka a jsou oslavou příchodu nového člověka do rodiny i širšího příbuzenstva.

Právě křtiny jsou tedy ideální příležitostí, kdy miminko obdarovat zlatým či stříbrným šperkemDětský šperk z drahého kovu potěší nejen novorozence, ale také jeho rodiče a kmotry. Zároveň půjde o cennou a trvalou upomínku na tuto slavnost.

Na výběr je nepřeberné množství variant dětských šperků

Možností, jaké konkrétní dětské stříbrné šperky zvolit, je opravdu mnoho. U holčiček jsou oblíbené například náušnice, náhrdelníky či jemné řetízky. U chlapečků bývají častým dárkem spíše masivnější zlaté řetízky, náramky či přívěsky.

Krásné na dětských špercích také je, že si můžete nechat vyrýt osobní věnování. Nechte si do vybrané ozdoby vygravírovat například jméno a datum křtu. Díky tomu bude tento šperk ještě osobitější vzpomínkou.


Foto: https://www.beny.cz/zlaty-detsky-naramek-s-destickou--7070049.html

Kvalitní zpracování je alfou a omegou

Ať už nakonec vyberete jakýkoli šperk pro miminko, kvalita zpracování by měla být na prvním místě. Precizní ruční práce zkušených šperkařů je zárukou, že ozdoba vydrží dlouhé roky i časté nošení. Proto vybírejte kvalitní klenotnictví a zlatnictví, které má nejen e-shop, ale i kamenné prodejny. Jako je například Beny.

Takový kvalitní a osobitý dětský šperk pak může miminku připomínat výjimečné chvíle z křtu či raného dětství po celý život.

Publikováno: 19. 02. 2024

Kategorie: Móda

Autor: Tereza Kadeřábková