Zdravé domácí prostředí

Většinou bydlíme ve starších domech. Ne každý si může dovolit postavit nový dům, a také na tomto většinou musíme šetřit. Možné nedostatky se však ukážou až po nastěhování.

Abychom si doma udrželi zdravé klima, potřebujeme často větrat. V některých místnostech to však není vždy možné. Zejména koupelny jsou často bez oken, a tak se přebytečné vlhkosti musíme zbavit jinak. Zde se voda odpařuje ve velké míře, protože se denně sprchujeme, koupeme ale i pereme, potřebujeme přebytečnou vlhkost odstranit jinak. Pokud se chcete vyhnout nebezpečným plísním, namontujte si do koupelny ventilátor. Ten vytáhne veškerou vlhkost pryč, a tak ho mějte během sprchování vždy zapnutý. Vlhko může způsobovat i vážné dýchací potíže. Důvodem jsou plísně, kterým takové vlhké prostředí vyhovuje, zbavte se jich jednou provždy.

Plísně se mohou vyskytovat v celém domě, nejen v koupelně či kuchyni, kde denně vaříte. S vlhkostí v domě problém více rodin. Její účinné odstranění zabezpečíte jen pravidelným větráním. Nicméně zejména v zimě, kdy se tato vlhkost tvoří nejvíce, není možné větrat stále. Topení je také drahé, a tak často zanedbáváme výměnu vzduchu. Abyste udrželi zdraví celé rodiny mohou být vhodným řešením odvlhčovače od značky Dantherm. Spolehlivě zbaví přebytečné vlhkosti celý Váš domov.

V posledních dnech je však počasí venku velmi příjemné a teplé, proto na podobný problém rádi zapomínáme. V létě však myslíme na jiný, a tím je nesnesitelné horko. Zde Vám pomůže jedině výkonná klimatizace.

Publikováno: 21. 05. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová