Kožené sedací soupravy aneb trend, který nikdy nezestárne

Svět bytového designu už obletěl nejeden šílený, extravagantní a neotřelý trend, který si podmanil nejednoho nadšence. Na vrcholu ovšem stále zůstávají nestárnoucí klasiky, jako jsou mimo jiné i klasické kožené sedací soupravy. Uchvátil tento kousek i vás? Tak už jen stačí vybrat tu správnou soupravu pro váš domov.

Místo je základ

Než se rozhodnete zainvestovat do vašeho nového designérského kousku, je nutno si předem rozmyslet nejen umístění kožené sedací soupravy, ale také barevné ladění. Pro většinu lidí je tento postup nezajímavý a obvykle vezmou to první, co sem jim líbí nejen vzhledově, ale i finančně. Je však potřeba brát v potaz velikost samotné místnosti a zvolit kousek, který skvěle zapadne, nebude působit okázale, přesto velice snadno přitáhne váš zrak. Nezapomínejte proto vybrat i podobně sladěný zbylý nábytek. Dobrý tip – není na škodu zvolit typ sedačky, která v sobě zabudovaný úložný prostor. Přijde vám rozhodně vhod.

Experimentům zdar

Možná vás to překvapí, ale i vkusné kožené sedací soupravy zvládnou dodat vašemu obývacímu pokoji úplně nový nádech. Například v případě, že se chystáte na renovaci stávajícího bytu nebo domku, nebojte se zvolit nové barvy a rozbourat trochu ten všední stereotyp. Pozor ale! I s barvami se musí zacházet s opatrností, aby vám v obýváku nevznikla matějská pouť. Pokud si tedy nebudete jisti, na internetu lze najít stovky inspirací.

Materiál hraje svou roli

Nejdůležitější faktor při koupi kožené sedací soupravy – materiál. Pravděpodobně většina z vás touží po stylovém kousku, který něco vydrží a nerozpadne se po prvním roce používání. V dnešní době je bohužel složitější rozeznat kvalitu od padělku, proto se soustřeďte hlavně na výplň a také samotný rám sedací soupravy. Nejlepší volbou v oblasti výplně je bezpochyby polyuretanová pěna. Co se týče pak samotného rámu, volte buďto dřevěné nebo kovové a obloukem se vyhněte všem dřevotřískám a vyztuženému papíru.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová