Prozkoumejte Východní Čechy křížem krážem

Od Náchoda po Chrudim. Oblast, k níž se váže mnoho tradic, rozmanitý folklor, neopakovatelné přírodní krásy a pamětihodností. Tvořily se zde dějiny, vedly historické bitvy, těžilo se z šikovnosti místních lidí a konec konců, kdo by neznal Krakonoše, vládce hor? Takový je kraj východní Čechy, který stojí za to opakovaně navštívit, protože se nikdy neomrzí. Začněte svou cestu ve městě, kde to voní perníkem. Pobyt v Pardubickém kraji vám poškádlí chuťové buňky a navíc na vás dýchne atmosférou univerzitního a sportovního města. Při jeho prohlídce nemůžete minout Pardubický zámek s opevněním, průmyslové muzeum, Winternitzovy automatické mlýny nebo si dopřát výšlap na sousední Kunětickou horu. Pardubice jsou magnetem pro všechny milovníky koňských dostihů, takže o návštěvníky zejména v letní a podzimní sezóně zde není nouze.

Rarita Východních Čech

Raritou Východní Čech je vzájemná blízkost dvou krajských měst, které nedělí více než 30 kilometrů. Pardubice a Hradec Králové jsou královskými městy, která byla vždy sobě navzájem příteli i soky. Metropole Královehradeckého kraje má, stejně jako Pardubice, rozhodně co nabídnout. Sídlí zde biskupové královéhradecké diecéze církve katolické, Klicperovo divadlo nebo světoznámý výrobce pián. Navštívit a poznat historické město, které leží na soutoku Labe s Orlicí, patří k základní vzdělanosti každého Čecha. Ubytování v Královehradeckém kraji hledejte na portálu www.hotel.cz

Krkonoše i Orlické hory

Máte rádi hory? Pak se budete ve Východních Čechách se cítit jako v nebi. Vedle nejznámějších Krkonoš se totiž stojí za to vypravit i do hor Orlických, které jsou stejně krásné, ale mnohem klidnější. Nebudete zde řešit návaly turistů, ani se bát, že byste nesehnali volné ubytovací kapacity. Dovolená v Orlických horách je sázkou na jistotu, že se dokonale odreagujete, hodíte se do psychické pohody a zároveň si užijete dostatek pohybu. Není možno nevzpomenout lyžařská střediska Deštné a Říčky v Orlických horách a nebo populární turistickou Masarykovu chata na Šerlichu. Pro ty, kdo skutečně sportovním aktivitám nehoví, se může hodit třeba tip na pás opevnění, budovaného před druhou světovou válkou na obranu Československa před očekávaným útokem Německa, který se táhne celým pohořím.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Vybíralová