Bianchi: Kultovní značka s více než 130letou tradicí

Italská značka Bianchi nese na svých kolech více než 130 let tradice, a to nejen v cyklistice, ale i v oblastí inovací a designu. Tato dnes již legendární firma se stala synonymem pro špičková silniční kola a charakterizuje ji barva nazývaná Celeste. Přestože se jedná o nejstarší cyklistickou firmu na světě, Bianchi si udržuje své vedoucí postavení také v oblasti vývoje nových technologií a závodních úspěchů.

Silniční kolo Bianchi je pojem. Platí to v podstatě pro všechny modely, z nichž asi nejznámějším je Bianchi Oltre XR4. Tento závodní rám se vyznačuje dostatečnou tuhostí a nízkou hmotností, což z něj činí oblíbenou volbu pro profesionální závody. Oltre XR4 je zase synonymem rychlosti a výkonu, a proto není překvapením, že jej volí mnohé známé stáje ve světě cyklistiky.

Pro ty, kteří hledají ekonomickou alternativu s vysokým výkonem, je ideální volbou model kolo Bianchi Oltre XR3. S menší tuhostí a vyšší gramáží se jedná o cenově dostupnější možnost, která však zachovává geometrii svého prestižnějšího protějšku XR4.

Vrchařské nadšence dozajista zaujme model Bianchi Specialissima s klasickým profilem trubek, nízkou hmotností a geometrií, která zajišťuje rychlé a pohodlné stoupání do strmých kopců.

Bianchi rovněž nabízí model Infinito, který patří mezi nejpohodlnější silniční kola. S krátkou zadní stavbou, vysokou hlavovou trubkou a možností použití šířky pneumatik až 33 mm poskytuje toto maximální komfort při delších jízdách.

Všechny výše uvedené modely jsou výsledkem použití jedinečné technologie CV - Countervail. Ta byla vyvinuta ve spolupráci s NASA, umožňuje pohlcování vibrací a zároveň zvyšuje celkovou tuhost kola, což přináší nejlepší jízdní vlastnosti.

Pro ty, kteří hledají vynikající výkon za přijatelnou cenu, jsou tu ekonomické modely v podobě Bianchi Infinito XE, Bianchi Sprint nebo hliníková varianta Bianchi Via Nirone.

Nejen silniční, ale i horská kola od Bianchi nabízejí širokou škálu možností. Od základních hliníkových modelů Magma po špičkové karbonové varianty Nitron a Methanol ve verzi hardtail i celoodpružené.

Bianchi nezůstává pozadu ani v oblasti elektrokol, která jdou nad rámec běžných designových trendů. Elektrokola Bianchi oslňují nejen moderní technologií, ale také detaily, jako například zabudovanými předními a zadními světly přímo v rámu kola.

V případě Bianchi nejde jen o kola, ale o celou kulturu jízdy na silnici. Dlouholetá tradice značky spojená s pozitivním přístupem k neustálým inovacím přístupem dělá z italské fabriky jedinečný fenomén v cyklistickém světě.

Publikováno: 19. 11. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Vybíralová