Jaké jsou výhody strojního omítání?

Stavíte? Rekonstruujete? A čeká vás realizace omítek? Ať už se chystáte na vnější nebo vnitřní omítky, měly by vás zajímat výhody moderní metody zvané strojní omítání. Podrobnosti se dočtete v tomto článku! Omítky patří k nejdůležitějším stavebním prvkům. Vnější omítky slouží jako ochrana zdí před vlhkostí a povětrnostními vlivy, vnitřní omítky zakrývají rozvody a zároveň mají estetickou funkci. Mimo to slouží jako tepelná izolace a zamezují pronikání vlhkosti. Ale v čem je lepší strojní omítání oproti tomu klasickému – ručnímu? Především v rychlosti a méně náročné přípravě materiálu. Za zmínku však stojí také lepší vlastnosti strojních omítek. Strojní omítání probíhá pomocí speciálního vysokotlakého stroje, který stříká namíchanou omítkovou směs na zdivo. Jedná se o jednoduchý, rychlý a kvalitní způsob, jak zhotovit vnější a vnitřní omítky. Průměrně velký rodinný dům lze takto omítnout za cca jeden až dva týdny. S podstatně rychlejší realizací jde ruku v ruce finanční úspora.
Mezi další výhody strojního omítání patří menší spotřeba materiálu, což je dáno tím, že se omítka nanáší rovnoměrně a není zapotřebí provádět více vrstev.
V interiérech se používají především sádrové omítky s nízkou zrnitostí a tepelně izolační omítky. Exteriéry se omítají vápencosádrovými omítkami se zrnitější strukturou. V rámci zateplování budov jsou ideálním řešením tenkovrstvé sillikonové omítky, které jsou paropropustné, voděodpudivé, pružné a odolné vůči otěru, povětrnostním vlivům a UV záření. Tento typ omítky je méně náchylný na usazování nečistot, takže vypadá mnohem déle jako nový. Pokud vás strojní omítání zaujalo, obraťte se na profesionály ze společnosti Horňák – strojní omítání, která na trhu působí již od roku 1990. Firma zároveň realizuje zateplovací systémy a nabízí tak komplexní řešení pro každého, kdo touží po perfektním výsledku. Více se dozvíte na www.hornak-omitky.cz.

Publikováno: 01. 05. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková