Chcete expandovat do zahraničí? Pamatujte i na správný marketing

Pokud plánujete podnikat i mimo Českou republiku, nepodceňujte marketingové aktivity. V podstatě nezáleží na tom, jestli provozujete internetový obchod, nebo poskytujete služby, protože v každém případě byste se měli zaměřit kromě jiného i na PPC reklamy. V následujících řádcích vám prozradíme kouzlo PPC reklam, které je ještě stále často opomíjené. PPC je jedním z nejznámějších nástrojů digitálního marketingu. Předtím, než si však vytvoříte strategii a investujete do reklamních kampaní, je důležité pochopit, proč je PPC reklama důležitá pro růst podnikání na internetu.

PPC je jednou z nejúspěšnějších forem online reklamy

V první řadě vás nadchne, že PPC reklama v Polsku, ve Francii, ale i v České republice poskytuje rychlé výsledky a spolehlivou návratnost. Pomáhá zvyšovat povědomí o značce, ale také dostává webovou stránku na přední příčky ve výsledcích vyhledávání. PPC (neboli „pay-per-click“) je model digitální reklamy, který se ve skutečnosti používá v celé řadě internetových platforem. Zjednodušeně řečeno, platíte za každé kliknutí na reklamu, respektive za zhlédnutí. Záleží na tom, jakou strategii a nastavení zvolíte. Pamatujte na to, že v zahraničí funguje často něco jiného než v České republice, a tak nestačí kampaně vzít, zkopírovat a přeložit, je potřeba je analyzovat, upravovat, nastavovat správné cílení a podobně. Jedna a ta samá PPC reklama ve Francii nemusí fungovat stejně dobře jako v Polsku.

PPC přináší okamžité výsledky

Pravděpodobně největším lákadlem u PPC reklam je to, že přináší okamžité výsledky. Optimalizace pro vyhledávače (tedy zkratkou SEO) se zaměřuje na organický růst návštěvnosti a je to často běh na dlouhou trať, kdežto PPC reklama přináší výsledky ihned po spuštění. Svěřte práci do rukou profesionální společnosti SEO CONSULT, za kterou stojí tým zkušených specialistů na online marketing. Postarají se o vás SEO konzultanti, linkbuildeři, PPC konzultanti, e-mailingoví specialisté, PR manažeři i CRO/UX konzultanti. Samozřejmě v týmu nechybí social media manažeři a copywriteři.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová