Jak vytvořit moderní kuchyni? Tipy, díky které se budou hodit i vám

Sníte o perfektní kuchyni? Nejste v tom sami. Jedná se přece o místo, ve kterém tráví čas naprostá většina lidí. Pokud k nim patříte i vy, prozradíme vám, jak z tohoto prostoru vytvořit stylový interiér a neudělat při tom chyby, které by vás mohly později mrzet a znepříjemnit vám nejen přípravu chutných pokrmů. Následující tipy vám vytvoření moderní kuchyně výrazně usnadní.

Zvažte vytížení kuchyně

Před zahájením renovace si upřímně odpovězte na otázku - k jakým činnostem kuchyni využíváte. Pouze k vaření, anebo i k přijímání hostů, pro rychlé snídaně, kulinářské experimenty nebo ji zkrátka chcete mít jen „aby se neřeklo“, protože si obvykle objednáte jídlo domů nebo se stravujete venku? Pokud jste si přesně zformulovali účel vaší kuchyně, přejděte na bližší specifikaci. Klíčové je analyzovat své návyky a napsat si seznam svých potřeb. Rozhodně nezapomeňte na ostatní členy rodiny, kteří mohou prostor využívat společně s vámi. Důležité je zohlednit také jejich potřeby. V případě menších dětí byste měli například zvolit zaoblené nohy k jídelnímu stolu – jsou mnohem bezpečnější než hranaté.

V hlavní roli krása i funkčnost

Design kuchyňského nábytku je jistě jedním z hlavních pilířů, ale první věc, kterou byste se měli zabývat, je funkčnost. Pokud plánujete hodně a často vařit, zvažte výběr předních částí linky bez úchytek. Dveře a zásuvky se systémem push-up vám umožňují otevřít je v libovolném místě, což je dnes velmi výhodné a praktické.

Moderní technologie usnadňují život

Určitě se o váš komfort postarají také moderní elektrické spotřebiče. Šetřit na technologiích se v tomto prostoru rozhodně nevyplatí. Vaření by přece pro vás mělo být po všech stránkách příjemné. A proto potřebujete schopné pomocníky, kteří se nerozsypou po několika minutách usilovné práce. Nebojte se proto investovat do kvalitních a spolehlivých spotřebičů s moderními (ne zbytečnými) funkcemi. Pracoviště by mělo být dobře a pořádně osvětleno. Vše potřebné by mělo být po ruce, deska by měla být zbavena všech nepotřebných věcí a pachy by neměly opouštět kuchyni. To jsou pravidla, přes která nejede vlak. Na závěr nezapomeňte na osvětlení a použití materiálů, které odolávají a zároveň se snadno udržují v čistotě. Uvedené tipy jsou sice obecné, ale na druhou stranu jde o naprosto základní pravidla, kterých byste se měli při budování moderní kuchyně držet.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová