Co nesmí chybět na letním grilování

V létě se snažíme trávit venku co nejvíce času, ať už při sportovních aktivitách, výletech s rodinou, na návštěvách příbuzných nebo při setkání s přáteli třeba u grilu. Co na správné grilovačce nesmí chybět, abychom si ji opravdu užili?

Pohodlné posezení

Nejdůležitější je samozřejmě jídlo, tedy vše, co máme rádi. Maso, sýry, pečivo a chybět by neměl ani nějaký osvěžující salát. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dostatek pití pro všechny. Místo dezertu pak poslouží třeba grilované plátky ananasu nebo jablka, v kombinaci se skořicí, se změní v božskou manu. Jen s občerstvením si ale nevystačíme. Pro to, abychom se my, i naše návštěva, cítili příjemně, potřebujeme samozřejmě také příjemné a pohodlné posezení. Dostatečně velký stůl a podsedáky na židle zajistí, že se každému bude dobře sedět při jídle i při společenské konverzaci.

Tekuté osvěžení

Osvěžení v horkých dnech zajistí studené nápoje, do kterých můžeme nasypat led. Ten je ideální připravovat ve formách na led, ze kterých se snadno dostává, je kdykoliv k dispozici a navíc si každý může do své skleničky přidat dle libosti. Co se týče nápojů měli bychom mít v nabídce nejen čistou vodu, například s bylinkami nebo ovocem, ale dle typu návštěvy také další varianty toho, co máme rádi a co potěší, ať už třeba více druhů domácích limonád, nebo třeba míchané alko drinky. Posezení se většinou protáhne až do večera a myslet bychom tak měli zavčas i na osvětlení. Jsou ale večery, kdy není potřeba příliš výrazné osvětlení, ať už s ohledem na atmosféru večera, nebo třeba blízkost přírody a pravděpodobnost, že osvětlení zapůsobí jako pozvánka pro hmyz. Pro tyto večery se mohou hodit led svíčky, které dobře vypadají a zároveň nijak nenarušují celkovou atmosféru místa. K základnímu vybavení samozřejmě patří také úsměv a dobrá nálada, protože bez toho by setkání nemělo smysl. Pak už stačí popřát jen dobrou chuť a užít si společné chvilky.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová