Sklenička plná olivového oleje aneb potěšení pro sváteční dny

Chceme obdarovaného potěšit a nehodláme pořizovat dárek, který působí fádně a omšele, takový, co by nadělil pod stromeček snad každý. Proč nebýt originální, když to přinese spoustu pomocných bodů, že? A kromě jiného i pocit z dobře vykonané práce, neboť i výběr nevšedního prezentu dá někdy hodně zabrat. Olivový olej je plodinou, která lidstvo provází už po tisíciletí. Pořizovat si jej v supermarketu by byla velká škoda, zvláště pokud máte k dispozici ten nejlepší extra panenský z rodinných farem. A kde je? Stačí jen hledat, jak praví jedna moudrá kniha, kdo hledá, ten najde…

Pod stromeček patří designová lahvička

Nadchne, potěší a provoní celý byt. Kromě jiného je praktický, takže mu nelze snad vůbec nic vytknout. Jaký je vlastně takový vánoční dárek? Potěší hned dvakrát, svým designem a také v kuchyni, kde si díky němu připravíte něco dobrého. Vždyť je veřejným tajemstvím olivového oleje, že stačí jen pár kapek a vaše jídlo je úplně jiné. Slunečnicová nebo řepková varianta je už ve druhé lize, dejte šanci nejvyšší soutěži, když si vypůjčíme sportovní terminologii. Že ideální dárek pro ženy neexistuje? Nenechte se splést, dámy nejsou náročné nebo přehnaně vybíravé, prostě jen chtějí něco, co splňuje základní parametry – vůně, elegance a vzhled, ale také praktičnost. Lahvička olivového oleje, které nechybí originální nádech, bude patřit pod vánočním stromkem jistě ke žhavým favoritům na medaile. Tradice španělské farmy dlouhá dvanáct generací, to už svědčí o oblibě napříč staletími. Olivový olej, který se uplatnil i v katalogu Flos Olei a patří v jeho hodnocení do nejužší špičky, má skutečně výbornou pověst.

Co pořídit manželovi nebo synovi?

Těžký výběr nemusí být ani dárek pro muže. Sáhněte jednoduše po věci, jež najde uplatnění zejména v kuchyni. Byla by škoda nechat si ujít takovou pochoutku, tři různé druhy olivových olejů, záleží jen, co chcete k nedělnímu obědu. Pánům to přeci s kuchařskou zástěrou a čepicí také sluší a mnozí mají pro práci s pokličkami a hrnci i velké vlohy, nebo snad ne?

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová