Hutní materiály i plasty vám dodá Primapol

Primapol dodává firmám z různých segmentů materiál a polotovary v množství a termínu, kdy je právě potřebují. Firma má široký sortiment a současně skvělé skladové prostory. Proto si firmy nemusí budovat vlastní materiálové sklady. Díky firmě Primapol se nedostanete do situace, kdy vám pro výrobu chybí vhodný materiál. Nemusíte si jej však ani naskladňovat do zásoby. Společnost je schopna nabídnou praktickou kombinaci produktů a služeb pro firmy z celé řady odvětví. Skladem firma vede zásoby čítající přes 20 000 položek o celkové hmotnosti přes 3000 tun. Mezi materiály dodávané společností Primapol patří uhlíkové i legované konstrukční oceli, nerezová ocel, hliník, technický plast i letecké materiály. Tento materiál dodává Primapol jako trubky, tyče, desky či plechy. Z polotovarů společnost dodává nerezové ventily a rozvody, ale též produkty pro požární ochranu, konkrétně SHZ (stabilní hasicí zařízení).

Nerezové oceli z Primapol

Jedním z nejžádanějších materiálů bývají nerezové oceli. Ty se využívají ve vodohospodářství, v potravinářském, farmaceutickém, chemickém i v petrochemickém průmyslu. Jsou nezbytné pro automobilový průmysl. Pro armádu, v letectví a v kosmonautice, ve strojírenství, v těžkém průmyslu i v zemědělství. Nerez se používá pro obrábění, konstrukce, v infrastruktuře, pro mikroelektroniku, v oblasti solárních zařízení i pro high-tech výroby.

Dalším žádaným sortimentem jsou technické plasty

Primapol dodává technické plasty jako plastové obráběné díly. V sortimentu má kruhové tyče, trubky i desky. Jde o materiály: PP-H (polypropylen homopolymer), PP-C (polypropylen kopolymer), PE300/PE-HD (polyetylen s vysokou hustotou) a PVC-U (polyvinylchlorid). Dalšími nabízenými technickými plasty jsou PE500/PE-HMW (polyetylen s vysokou molekulární hmotností), PE100/PE-UHMW (polyetylen s ultravysokou molekulární hmotností), PA 6 (polyamid), PA 66 (rovněž polyamid), POM (polyoxymetylen, polyacetal), PET (polyetylentereftalát), PTFE (teflon), PVDF, PEEK, PSU, PPSU, PMMA (polymetylmetakrylát neboli plexi), PC (polykarbonát) a PET-G (kopolyester). Nejste si jisti, jaký typ plastu se hodí pro vaše potřeby? Charakteristiky jednotlivých technických plastů najdete na webových stránkách Primapol. Současně můžete o radu požádat přímo firmu.

Publikováno: 26. 08. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová