Jak vybrat nábytek do studentského pokoje?

Při zařizování dětského pokojíčku obvykle popouští uzdu fantazii rodiče. Jakmile dítko vyroste a stane se z něj student, logicky musí změnou projít i jeho pokoj. Hračky, plyšáci a dětské knížky putují do krabic a nahrazují je úplně jiné věci. V moderním studentském pokoji by neměl chybět počítač, prostor pro učebnice a relaxační zóna. Pokud si se zařizováním pokoje pro vašeho studenta nevíte rady, začtěte se do následujících tipů!

Do studentského pokoje se toho musí hodně vejít

Moderní studentské pokoje slouží k učení i zábavě. Vybavení odpovídá aktuálním zájmům a povaze studenta. To znamená, že pokoj od dospívajícího chlapce se zálibou ve fotbale bude jiný než útočiště puberťačky, která touží po modelingové dráze. Podstata však zůstává stejná – mladí lidé potřebují dostatek prostoru na studium a relaxaci s přáteli. Propojit pracovní, zábavní a klidovou zónu ale není vždy snadné. V současné době je k mání pestrá nabídka nábytku určeného pro studenty. Ve studentském pokoji nesmí chybět pracovní stanoviště, které skládá z psacího stolu a židle. Podstatná je dostatečně velká pracovní plocha a místa pro odkládání školních pomůcek i jiných věcí. V blízkosti pracovního stolu je vhodné umístit také knihovnu, odpadkový koš a police. Spoustu času student stráví v posteli a na pohovce, která vytvoří relaxační zónu. Do nákresu budoucího rozložení nábytku nezapomeňte přidat šatní skříň a pokud možno, tak i menší skříňku co by další úložný prostor.

Nábytek na míru pro studentský pokoj bez kompromisů

Máte pocit, že do místnosti nevtěsnáte takovou spoustu nábytku? V tom případě se zaměřte na studentské pokoje na míru. Nechte si vypracovat 3D návrh, který stoprocentní splní představy vás i vašich dětí. Česká firma Nábytek MAX nabízí návrhy studentských pokojů zcela zdarma. Fotogalerie vzorových sestav najdete na www.studentske-pokoje.cz.

Publikováno: 12. 05. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková