Nábytek z palet není znouzectnost, ale mimořádně zajímavá alternativa

Recyklované palety se kdysi využívaly hlavně pro svépomocnou výrobu exteriérového nábytku. Díky ekologičnosti, flexibilitě a nízkým nákladům si paletový nábytek získal fanoušky zejména mezi mládeží, která palety začala používat i v interiéru.

Jeho výroba se dostala do nabídky drobných řemeslníků a paletové polotovary lze koupit v hobby marketech. Hotový paletový nábytek se objevil také ve velkých nábytkových obchodech. Ten opravdový nábytek z palet však vždy nese otisk více či méně chytrých rukou svého majitele.

Největší oblibu si palety získaly v nekonvenčních industriálních a bohémských interiérech. V současnosti se však používají jako zajímavý doplněk i takových stylů jako je rustikální, provensálský, skandinávský či minimalistický. Nábytek z palet najdete na terasách a balkonech, v obývacím pokoji či kuchyni, ale také v ložnici, dětském a studentském pokoji či pracovně. Fantazii se meze nekladou. Paletové řešení interiéru ocení hlavně mladí lidé ve své (obvykle prostorově úsporné) startovací domácnosti.

Nábytek z palet v kuchyni a obývacím pokoji

S paletovým nábytkem v obýváku můžete svoji kreativitu využít naplno. Potřebujete pohovku nebo rohovou sedačku? Sedací souprava z palet se snadno přizpůsobí prostoru i počtu lidí. S barevností si také můžete pohrát. Vaše sedačka může změnit svůj vzhled aby se přizpůsobila ročnímu období nebo vaší náladě. Stačí přetřít palety jinou barvou, vyměnit polštáře nebo si pořídit látky na čalounění a vyrobit nový potah na matraci.

Z palet si vyrobíte i originální konferenční stolek, zajímavou knihovnu, police, stolek pod TV, věšákovou stěnu, ale také barový pult či bylinkovou stěnu do kuchyně. S trochou šikovnosti si k nábytku vyrobíte také polštáře či podsedáky - jako výplň použijte rouno.

Nábytek z palet v ložnici a dětském pokojíčku

V ložnici je nejdůležitějším prvkem postel a na tu se palety hodí přímo ideálně. Stačí, když je naskládáte na sebe, zajistíte proti posouvání a položíte na ně matraci. Doplníte nočními stolky z dřevěných bedýnek, přidáte kreativní šatní skříň a máte nekonvenční ložnici za pár korun.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová