Výměna okenního těsnění: Proč je tak důležitá?

Těsnění oken, ačkoliv to není na první pohled patrné, hraje klíčovou roli v jejich funkčnosti a celkovém komfortu bydlení. Mnoho domů a bytů se v minulých letech pyšnilo výměnou oken za nová. Ta sice stále zdobí fasádu a zajišťují prosvětlení interiéru, ale i okna podléhají opotřebení a vyžadují péči. Jednou z nenápadných, ale důležitých součástek, která časem ztrácí své vlastnosti, je právě těsnění do oken.

Na plastová okna, balkónové dveře i střešní okna doléhá v průběhu roku nepříznivé počasí v podobě slunečního záření, mrazu a deště. Těsnění tak neustále bojuje s vnějšími vlivy a s postupem času ztrácí svou elasticitu, měkne a křehne. To vede k nepříjemným průvanům, rosení oken, únikům tepla a v horším případě i pronikání vlhkosti do interiéru.

Všem majitelům oken proto doporučujeme věnovat těsnění patřičnou pozornost a v případě potřeby ho v rámci procesu údržby a seřízení oken a dveří včas vyměnit. Nejde o složitou záležitost, zvládnete ji svépomocí i bez nutnosti volat servisního technika.

Výměna těsnění svépomocí

V e-shopu spravaoken.cz naleznete širokou nabídku okenních těsnění pro všechny typy profilů. Těsnění dodává v celoročním skladu a k dispozici je podrobný manuál, který vás provede celým procesem od zaměření a nákupu až po samotnou montáž.

Nabízí výhradně těsnění do drážky, která se instalují bez lepení. Díky tomu je výměna snadná a rychlá. Pro zajištění maximální životnosti a funkčnosti těsnění doporučujeme jeho pravidelnou údržbu ošetřovacím nanosilikonem, který zabraňuje zpuchření a prodlouží životnost až o polovinu.

Před nákupem těsnění je důležité správně zvolit jeho typ a profil. Neřiďte se pouze rozměry starého těsnění, jelikož časem dochází k jeho deformaci. Pro usnadnění výběru nabízíme zaslání vzorků těsnění zdarma. Vzorek jednoduše vložte do drážky a zkontrolujte jeho usazení a těsnost.

Nepodceňujte vliv okenního těsnění na váš komfort a pohodlí. Pravidelnou kontrolou a včasnou výměnou si zajistíte příjemné klima v interiéru bez zbytečných tepelných ztrát a nepříjemných průvanů.

Navštivte spravaoken.cz e-shop a vyberte si z široké nabídky okenních těsnění. V nabídce najdete také díly pro žaluzie do oken.

Publikováno: 25. 04. 2024

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková