Jak posílit prodej? Pořiďte si CRM systém, protože…

Pokud jste se obklopili schopnými obchodníky, ale prodej přesto poněkud vázne a zákazníci se spíše nevracejí, pořiďte si pomocníka, který vám ušetří času i spoustu práce při marketingových aktivitách, usnadní zákaznický servis, a především – umožní nahlédnout do zákazníkovy duše. CRM systém je správným krokem pro (téměř) každou firmu.

Můžete sdílet všechna data online

Na celkové úspěšnosti prodeje se do značné míry podepisuje úroveň vnitropodnikové komunikace. Obchodní zástupci mnohdy delegují zakázky jeden na druhého, ale často zapomínají nasdílet důležité dokumenty. V případě, že jsou od sebe stovky či tisíce kilometrů a nikoliv pár metrů v rámci společné kanceláře, se může projekt nepříjemně zdržet. Přitom stačí používat CRM systém, který umožňuje snadné a velmi efektivní sdílení veškerých podkladů.

Můžete efektivněji plánovat úkoly i projekty

Několik diářů a poznámkových bloků, k tomu mobilní kalendář a další nástroje pro záznam úkolů, které se musí co nejdříve vyřešit – vyznat se v nich však může být oříšek. Připomíná vám to něco? Pokud máte potíže s organizací událostí, protože v nich máte chaos, bude pro vás evidence dat do CRM systému vysvobozením. Plánování jednotlivých úkolů i komplexních projektů je s vhodně zvolenou softwarovou platformou jedna radost. https://www.youtube.com/watch?v=7ujdcl-SAY8

Můžete lépe řídit obchodní příležitosti

Vyjednávání s klientem se může „zaseknout“ z mnoha různých důvodů, ovšem CRM systém míru neúspěchu výrazně snižuje, protože umožňuje sledovat prodejní proces od začátku až do konce. Na základě dat snadno definujete, jestli zákazníkovi vadí cena, vlastnosti produktu, nebo nevhodný přístup obchodníka. A to není zdaleka vše. CRM systém nabízí široké spektrum dalších užitečných funkcí – reporting, vedení personifikovaných e-mailingových kampaní a v neposlední řadě identifikaci klíčových zákazníků na základě jejich detailního profilu. Vyzkoušejte zdarma třeba populární český eWay-CRM – jeden z nejlepších Outlook CRM – a udělejte si na výhody dané aplikace vlastní názor.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová