Potřebujeme dostatek světla

Lidský organismus potřebuje jistý rytmus. Člověk je přizpůsoben na život přes den. Toto ovšem v poslední době docela neplatí. V noci totiž často pracujeme ale se i bavíme. To ví náš organismus pořádně rozhodit. Našemu organismu prostě neprospívá práce v noci. Ta je však poměrně běžná, a tak si musíme zvykat.

Kdysi byla lidská aktivita omezena pouze na sluneční svit. Toto bylo značně omezující zejména v zimě, a tak si lidé pomáhali svíčkami. Dnes nám tento problém vyřešila elektřina. Ať už trávíte celý den v práci nebo v posteli po noční směně, domácí práce či koníčky Vás i tak počkají. Proto jsme nuceni vařit, prát ale i uklízet až ve večerních hodinách. V létě toto není velký problém, protože slunce zapadá později. V zimě je to však náročnější, a bez stropních svítidel bychom se prostě neobešli. Tyto mají převážně praktický význam, avšak člověk se rád dívá na pěkné a vkusné věci. Proto i výrobci svítidel nezaostávají a snaží se téměř s každou sezónu vymyslet něco nového a hezčího než v té minulé.

Široká škála svítidel Vám tedy velmi výběr neusnadní, avšak najdete ten nejvhodnější kousek do jakékoliv místnosti. Lampu můžete vybrat pouze jako nenápadnou praktickou pomůcku, ale i jako výrazný doplněk, který bude středem pozornosti. Interiér výborně dotvoří například i čisté linie svítidel Massive.

Světlo však nepotřebujeme jen doma, také v zahradě občas v noci uvítáme nějaký ten zdroj světla. Orion svítidla Vám nabízejí i pro toto použití více modelů.

Publikováno: 21. 05. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová