Kde najdete databáze filmů online?

Milujete filmy? Pak jistě znáte spoustu webů s tématikou ohledně kinematografie. Spousta lidí se však orientuje na ty nejznámější. Přitom existuje třeba místo, kde kromě podrobných informací zjistíte, zda se dá film přehrát online.

Česká databáze filmů online

Pokud jste fanda do filmů, pak vás potěší databáze filmů online. Tu nabízí například Filmovyprehled.cz, kde naleznete zajímavé články, blogy, postřehy. Samozřejmě je zde i přehled o kinematografické tvorbě. Podle filtrů si lze nalézt informace o různých filmech, jejích autorech, podíváte se, kdy se hrají, a pokud již nejde o filmy promítané v kinech, lze vyhledat, kde jsou dostupné online. Můžete si s nimi zpříjemnit večer nebo víkend, právě zde najdete i inspiraci, na co byste se mohli podívat.

Česká filmová databáze

Tento přehled je internetová podoba Národního filmového archivu o českém filmu. Spolehlivost informací zajišťuje i skutečnost, že tento web navazuje na časopis Filmový přehled, který začal vycházet již v roce 1939 pod názvem Filmová kartotéka. Právě dědictví tohoto média je zárukou pravosti informací, jež se mohou vtělit do interaktivní podoby. Samotný časopis Filmový přehled přestal vycházet před 10 lety, portál se tak stal moderní alternativou tohoto periodika. Česká filmová databáze nyní nabízí nejen původní informace, poskytuje i další rozšíření. Na tomto webu naleznete veškeré informace o české kinematografii. Protože jde o web specializovaný právě na tuzemská díla, naskýtá se o to větší prostor pro zajímavosti a pikantnosti. Neznamená to však, že zde nenajdete i zahraniční skvosty, své místo tu mají i zahraniční snímky v české distribuci. Webový portál Filmovyprehled.cz je tak určen jak široké veřejnosti, tak i odborné (filmovým vědcům, filmovým profesionálům atd.).

Publikováno: 24. 03. 2023 / Aktualizováno: 28. 03. 2023

Kategorie: Voľný čas

Autor: Alena Vybíralová