Čaj a káva, vhodná pozornost pro hostitele

Léto je období, které máme všichni rádi, trávíme více času, venku, potkáváme se s rodinou i přáteli, často grilujeme a jsme zvaní na různé oslavy a setkání. Při každé takové pozvánce však kromě radosti pocítíme i drobnou starost, a to, co vzít s sebou, čím obdarovat hostitele.

Univerzální volba

Pokud na tom nejsme přímo domluvení, nabízí se samozřejmě láhev vína nebo jiného alkoholu, ovšem takových již mají hostitelé mnoho, protože je nosí všichni. Potěšit tak může také káva a čaj, které pije každý, patří mezi oblíbené nápoje už po staletí. Navíc máme jistotu, že takovým dárkem rozhodně nikoho neurazíme, i když jdeme na oslavu třeba někam, kde hostitele neznáme úplně důvěrně. Kvalitní zrnková káva je vhodným dárkem nejen pro hostitele, ale pomůže nám s rozpaky například i pokud chceme udělat radost kolegovi v práci nebo poděkovat obchodním partnerům, a je samozřejmě i vhodnou pozorností pro naše blízké, zvlášť když víme, jaký typ kávy preferují. Jen málokdo kávu nepije, většina si ji ráda připraví kvůli jejím povzbuzujícím účinkům i jako odměnu pro svou chvilku pohody.

V ledové verzi

U čaje už může být rozhodování trošku složitější, protože jeho druhů je opravdu mnoho. Název čaj již dávno nemáme spojený jen pro výluh z listů čajovníku, ale také pro různé odvary z bylinek, květů, ovoce, koření a jejich kombinací. Pokud si nevíme rady, může být řešením dárkové balení čajů, ve kterém si každý najde ten svůj. Klasickou volbou, zvláště přes léto, je pak čaj ovocný, který lze využít i pro přípravu ledového čaje a získat tak další osvěžení, třeba právě pro následující párty. Káva nebo čaj jsou univerzální pozorností, která potěší každého bez ohledu na jeho věk. Ať už se chystáme na rodinnou grilovačku nebo velkou oslavu u přátel, vždy bychom měli nějakou drobnost přinést a nikdy nejít s prázdnýma rukama.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová