Tipy k dokonalé higieně

Možná považujete bidet za zbytečný luxus. Ale ti, kdo ho vyzkoušeli, si už život bez něj často nedovedou představit. Není přitom problém jim doplnit i vaší koupelnu.
Top Záchody
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> Zatímco na západ od našich hranic jsou bidety nebo alespoň bidetová sprška celkem běžným vybavením domácnosti, v Česku se zatím moc neobjevuje a většina lidí jej zná jen z dovolené v zahraničí nebo třeba z luxusních hotelů. Přitom existuje hned několik důvodů, proč byste si měli bidet pořídit i vy, a to třeba v elektronické verzi, která nevyžaduje žádné stavební zásahy ve vaší koupelně. Bohužel se o hygieně intimních partií příliš nemluví. Přitom právě tady více než kde jinde platí , že čistota je půl zdraví, protože správnou očistou genitalií či konečníku lze předcházet různým onemocněním nebo jejich komplikacím. A k tomu si přičtěte příjemný pocit již zmíněné čistoty. Proč byste si měli rozhodnout právě pro elektronický bidet? Důvody jsou přinejmenším tří.

1. Úspora místa a jednoduchá instalace

Většina lidí namítne, že si sotva mohou domů pořídit bidet, když se jim do koupelnys kromě WC vešla sotva pračka, nebo že mají WC sice samostatné, ale tak malé že o nějakém dalším zařízení nemůže být řeč. Na podobné obavy však zapomeňte. Elektronické bidety nevyžadují žádný dodatečný prostor, lze je instalovat na téměř jakoukoliv standartní stávající toaletní mísu. Stačí elektrická zásuvka na 220 V a přívod studené vody, který používáte k toaletě a můžete téměř okamžitě začít využívat jejich přednosti. Pokud nemáte v dosahu WC zasuvku, dá se vyřešit přívod elektřiny protažením kabelu z nejbližšího zdroje. Ani závěsný záchod se zabudovanou nádržkou na vodu není překážkou.

2. Maximum hygieny s jednoduchým ovládáním

Elektronický WC bidet na prvním pohled vypadá jako běžné toaletní prkénko. Na rozdíl od něj však nabízí hned několik funkcí, které se dají spouštět pomocí jednoduchého ovládacího panelu. Stlačením příslušného tlačítka lze volit mycí a masážní programy, teplotu a tlak vody, sušení nebo vyhřívání sedátka. Některé bidety mají navíc také bezpečnostní program pro děti a automatizovaný čistící program.

3.Příznivá cena

Také obavy z vysoké ceny elektronického bidetu, můžete zahnat, protože podobné zařízení se stává finančně únosným prakticky pro každou rodinu.
Top Záchody
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> //

Publikováno: 25. 10. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: bidet