Tipy na interiérové dekorace, které domov udělají krásnější

Přestěhovali jste se do nového bytu nebo domu, vymalovali, umístili nábytek, ale stále máte pocit, že místnost působí tak trochu prázdně? Nebo jen chcete svou domácnost vytvořit útulnější? Máme pro vás dobrý tip, jak interiér opravdu oživit. Co takhle zaplnit prázdné místo nějakou dekorací? Své bydlení můžete ozdobit třeba portréty, obrázky či květinami, ovšem možností je široké spektrum. Záleží jen na vás a vaší kreativitě. Uvidíte, že s dekoracemi ve své domácnosti se budete cítit mnohonásobně lépe!

Ručně malovaný obrázek mazlíčka

Není nad to mít svého čtyřnohého přítele neustále na očích. Portrét domácího mazlíčka o formátu 40 x 40 cm si můžete nechat namalovat a zavěsit třeba na prázdné místo na zdi. Kde ale ručně malované obrazy získáte?

Výtvarnice Barbora Cirklová se věnuje malování mazlíčků, které maluje akrylovými barvami na bavlněné plátno. Obraz lze objednat přes eshop, kdy doprava i balné jsou zcela zdarma. Stačí umělkyni zaslat kvalitní fotografie zvířátka a domluvit se na detailech. Originální portréty zvířat jistě ocení i vaši přátelé - bezesporu jde o unikátní dárek, s nímž rozhodně zabodujete. Koukněte se na nabídku obrazů na Báry blogu a představte si, že vám některé z uměleckých děl zkrášluje zeď.

Vonné svíčky

Svíčky jsou klasickou dekorací mnoha domácností a není se čemu divit. Nejenže dokážou vytvořit útulnou a pohodovou atmosféru, ale především mohou příjemně provonět celou místnost. Pokud navíc zvolíte svíčku s vonnou esencí, která potěší vaše čichové pohárky, budete se cítit daleko lépe.

Fotografie

Další zaručenou dekorací jsou samozřejmě rodinné fotografie. Navíc pokud fotky seřadíte a umístíte například na zeď nebo na poličku, budete mít neustále na očích nejen svého domácího mazlíčka, ale i své nejbližší.

Dekorací raději méně než více

Na závěr bychom rádi podotkli, že u dekorací toto pravidlo platí dvojnásob. Byt bez dekorací je stejné zlo, jako byt přeplněný dekoracemi. Proto vybírejte takové, které v domácnosti vytvoří útulnou a příjemnou atmosféru. Zároveň myslete na to, aby byly barevně sladěné s prostředím v místnosti.  

Publikováno: 05. 05. 2021 / Aktualizováno: 13. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová