Digestoř je nevyhnutou výbavou moderní kuchyně

V současnosti se již architektonické vyvedení bytů či domů tak mění, že kuchyně spolu s obývací místností se zlévá do jednoho velkého prostoru, kde můžou lidé oddechovat, jíst, či také samozřejmě vařit. Právě při vaření však vzniká mnoho pachů či výparů, které je potřeba nějak odsát, pokud tedy nechcete všechny tyto výpary vdechovat. Právě kvůli tomu se stali digestoře neoddělitelnou součástí moderní kuchyně jednadvacátého století.

Tyto přístroje již byly instalovány třeba v panelácích samozřejmě již v minulosti, nesplňovaly však dostatečný výkon či kvalitu a tak je lidé využívali jen zřídka. Dnes se situace změnila, jelikož na trh vstoupili noví výrobci s pokročilou technologií, kteří zabezpečí při odsávaní větší výkon i potřebnou kvalitu.

Kromě odstraňování pachů slouží digestoře především jako odsavače par, nahromaděných z hrnců či pekáčů. Kuchaři či kuchařky se tak nemusí bát o svoje zdraví, jelikož všechny páry jsou okamžitě pryč a oni tak mohou pokračovat bez problémů ve své kulinářské činnosti.

Digestoře se rozdělují do různých typů – pro rodinné domy jsou vhodné ty komínové, které odvádějí pachy a páru přes komín do ovzduší. Přesným opakem jsou ostrůvkové digestoře, odvádějící vzduch zase do prostoru, mají však také své nesporné výhody. Pod kuchyňskou linku můžete umístnit podstavné digestoře, do zabudované linky zase vestavné modely a pro flexibilní prostory jsou k dispozici výsuvné digestoře.

Zaujala vás možnost vyčištění vzduchu ve vaší kuchyni díky těmto kvalitním přístrojím? Jejich širokou nabídku při výhodných cenách najdete na internetovém obchodu www.levnelektro.cz! Jejich koupě vám výrazně ulehčí vaření a také odvede z interiéru nepříjemné vůně vytvářené při kuchtění některých jídel. Přitom digestoře nejsou nikterak drahé – třeba jen najít tu správnou nabídku!

 

Publikováno: 12. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová