Jak vydělat na investici do nemovitostí?

Máte k dispozici částku, kterou byste rádi investovali do něčeho, co vám přinese zajímavé zhodnocení? Pokud jen neradi riskujete, ale termínované vklady se vám nejeví jako příliš výhodné, investujte do nemovitostí. Prodej bytů v Praze opět zažívá zlatou éru a nic vám nebrání v tom, abyste své peníze rozmnožili dobře cílenou investicí. Na co byste si měli dát pozor a jaká jsou úskalí tohoto specifického investičního segmentu? To vám prozradíme v dnešním článku. Investiční byty a domy vám mohou přinést velmi zajímavé výnosy, ale úspěšnost podmiňuje množství různých faktorů. Nejedná se jen o pohyb na realitním trhu, ale také na správném výběru nemovitosti, vyváženém poměru zdrojů a v neposlední řadě také na výběru nájemníků.

Výnos z nájmu

Chcete-li, aby byl investiční výnos z nájmu co nejvyšší, zaměřte se na developerské projekty Praha, v rámci kterých seženete bytovou jednotku co nejlevněji. Podstatné jsou také nízké poplatky za provoz bytu a samozřejmě i nastěhování nájemníků, kteří ochotně zaplatí i vyšší nájem. nemovitosti Jako nejlepší investice se v současné době jeví menší bytové jednotky 2+kk v dobrých lokalitách poblíž centra Prahy.  Populární jsou však také rodinné domy v klidných lokalitách. Hrubý výnos z nájmu se pohybuje kolem 5 %. což není vůbec špatné číslo.

Vlastní zdroje, nebo hypotéka?

V souvislosti s hypotéčním úvěrem je nejvýhodnější použít polovinu vlastních zdrojů a druhou polovinu financovat hypotékou. V případě financování bytu cizími zdroji padne celý výnos na splátku úvěru a návratnost investice bude dlouhodobá. Výnos pak zrealizujete až poté, co doplatíte hypotéku.

Výnos závisí i na kvalitní správě

Kolik vám nemovitost vydělá „čistého“, závisí i na tom, jak se postavíte ke správě. Nechcete-li šlápnout vedle, zaměřte se na takové byty a  domy na prodej v Praze, u kterých nebudete mít problém s obsazením dobře situovanými nájemníky. Nezapomeňte, že pokud se přestanete starat o jejich blaho, odstěhují se jinam a vy budete kvůli neobsazenému bytu přicházet i zisk.

Publikováno: 31. 03. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Petra Vokurková