Jak je to s pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Pojištění pro domácnosti a pojištění nemovitosti – dva rozdílné produkty, které Češi často zaměňují. Oba mají svůj význam, ale je třeba rozlišit, k čemu slouží a jaké škody pokrývají. To vše vám prozradíme v tomto článku a navíc přidáme i tip na to, jak si majetek pojistit levněji!

Jaký je rozdíl mezi pojistkami?

Pojištění nemovitosti kryje škody na nemovitosti, tzn. na stavbě, která je spojená se zemí pevným základem. Pojistné krytí se vztahuje také na stavební součásti, které jsou se stavbou nedílně spojeny. V praxi se může jednat např. o radiátory, kotel, fotovoltaické panely apod. Pojištění se se zároveň váže i na stavební materiál, nářadí a techniku určenou k údržbě objektu. Význam pojištění pro domácnosti spočívá v krytí škody na věcech a vybavení, které je součástí domácnosti. Domácností lze rozumět jako souboru movitých věcí, které se nachází na místě pojištění. Např. nábytek, elektronika, kuchyňská linka, ale také peníze a jiné cennosti. pojisteni-domu

Pojistěte si nemovitost i domácnost

Pokud vám na svém majetku záleží, neriskujte a pojistěte si jak nemovitost, tak domácnost. Ceny pojištění nejsou vysoké a snaha o úsporu se může vymstít. Stejně tak není dobré spoléhat na několik let starou smlouvu a nenastudovat si pojistné podmínky. I to jsou bohužel chyby, kterých se Češi odpouští a pak se nestačí divit, když pojišťovna nechce (a právem) nahradit vzniklé škody. Pojištění se vyplatí i v případě, že doma nemáte příliš nákladné vybavení. Spočítejte si, kolik by vás stál nový nábytek a další věci, které zničila povodeň nebo požár. S ohledem na nízkou cenu pojistného takový risk nestojí za to. Na závěr slíbený tip na levnější pojištění. Atraktivní nabídku najdete u pojišťovny Ergo. Cenu pojištění vám obratem vypočítá online kalkulačka pojištění domácnosti, kterou najdete na webových stránkách.

Publikováno: 31. 03. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Petra Vokurková