Vše, co byste měli vědět o naftových topidlech

Jak vytopit dílnu, výrobní nebo jiné prostory, když nemůžete využívat klasické vytápění? Jednou z možností jsou naftová neboli diesel topidla. Abychom vám usnadnili rozhodování, připravili jsme pro vás výčet klíčových vlastností. Na případné otázky vám rádi odpoví odborníci z eprofi.cz, kteří mají sortiment topidel v malíku. Mimo to se specializují i na odvlhčovače vzduchu a další zařízení, jež využijete v práci, v domácnosti i na zahradě.

Výhody naftových topidel v kostce

Naftová topidla vyhrávají nad ostatními typy topidel výhřevností a dostupností paliva. Díky tomu jsou jako stvořená pro vytápění větších hal a hrubých staveb. K dostání jsou ve dvou odlišných provedeních: s přímým a nepřímým spalováním. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Naftové teplomety s přímým spalováním

Naftová topidla s přímým spalováním spalují kyslík a společně s ohřátým vzduchem do prostoru uvolňují také spaliny – proto je jejich provoz podmíněn dostatečným větráním.

Naftové teplomety s nepřímým spalováním

Naftová topidla s nepřímým spalováním využívají k odvodu spalin komín nebo speciální hadici, hodí se proto i pro vytápění v interiérech.

Jakou značku zvolit?

K předním výrobcům naftových teplometů patří Master. Některé modely oslňují extrémně vysokou výkonností – přes 200 kW a dostačují i na vytápění velkých hal, průmyslových objektů, sportovišť apod. Pro běžné využití v dílně nebo na stavbě samozřejmě dostačují topidla s řádově nižším výkonem. Všechna topidla Master jsou bezpečná a tichá. Vhodný model najdete ve výše uvedeném e-shopu.

Publikováno: 18. 10. 2020

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová