Zámková dlažba jako originální součást exteriéru

Venkovní prostory kolem domu se snaží zvelebovat bezpochyby každý. Nejčastěji jsou to cestičky, parkovací plochy, terasy, pergoly a podobné oblasti. Při jejich realizaci je třeba zvolit odpovídající podlahový materiál, s nímž se bude pojit patřičná mrazuvzdornost, povrchová odolnost a dostatečná pevnost. Všechny tyto předpoklady v plné míře pokrývá zámková dlažka tvořená ze zhutněného betonu. Oku lahodící prvek exteriéru, jež má díky svým technickým parametrům a originálnímu vzhledu velice široké upotřebení. Uvažujete-li, že kolem domu vytvoříte něco obdobného, čtěte dál, protože vám vzápětí přineseme několik praktických informací.

Výhody zámkové dlažby

Kromě výše zmíněného je to také stabilita výrobku na řádně udusaném povrchu. Jeden z největších kladů stavebního materiálu spočívá určitě ve snadném a rychlém rozebrání a následném složení. Variabilita a flexibilita jdou ruku v ruce s estetickým laděním. Výběr sortimentu je z pohledu vzhledu skutečně bohatý a rozmanitý. Venkovní plochy se zámkovou dlažbou lze proto sladit s ostatními prvky na nemovitosti. Vytvořit se dají nejrůznější obrazce za použití více barev. Sázet bezpochyby nemusíte jenom na klasickou šeď – červená, žlutá, zelená a mnohé další.

Přidružené doplňky k zámkové dlažbě

Zámková dlažba má odlišné tvary, od běžného obdélníku, až po všemožně vykrojené vzory. Výjimkou nejsou ani speciální prvky zámkové dlažby.
  • Vodicí linie
  • Slepecká zámková dlažba
  • Imitace dřeva a jiných přírodních materiálů
  • Obrubníky a přídlažby
Výběr je z tohoto pohledu více, než bohatý, stejně, jako ostatní modely dlažby. Klasickou zámkovou variantu mohou střídat produkty se specifickým zaměřením.
  • Zatravňovací dlažba
  • Velkoformátová dlažba
  • Dlažba na terasu
  • Luxusní dlažba

Kvalitní dlažba za nízkou cenu

Chcete-li, aby byla investice to tohoto exteriérového materiálu skutečně dlouhodobou záležitostí při zachování barevnosti a celkového vzhledu, musíte nakupovat jen produkty od prověřených výrobců. Zámkovou dlažbu a další příslušenství obdobného typu, jež vám v hojném zastoupení přináší kupříkladu společnost VAVBUILDING. Ta je prověřeným odborníkem na tento sortiment, tudíž očekávejte jak pestrý a bohatý výběr zboží, tak poradenství z hlediska volby té správné zámkové dlažby. Nabízené modely odlišného designu si ostatně prohlédnete na internetovém portálu http://www.vavbuilding.cz, kde se nachází desítky prvků vhodných právě do vaší zahrady nebo příjezdové cesty. Využijte rozmanitých doplňků zahradní architektury a kromě zámkové dlažby zakomponujte do svých venkovních prostor i nejrůznější betonové obrazce, žlaby, tvarovky rozdílných velikostí a mnohé další. Vsaďte na dlouhodobě prověřenou kvalitu a nízké ceny.

Publikováno: 09. 07. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Jachym Krušnohorský