Placené články: Jak prodat/koupit článek na internetu?

Placené články slouží k přímé propagaci zboží a služeb, ale také k linkbuildingu. Ať už stojíte na jedné, nebo druhé straně barikády (tzn. chcete články prodat, nebo koupit), nepřestávejte číst. V následujících řádcích najdete odpověď na otázku, kde lze PR články hromadně nakupovat či naopak prodávat.

Proč placené články nakupovat?

Nebylo by lepší zapnout PPC reklamu, než se zabývat nákupem PR článků? Oba způsoby mají svá pro i proti a ideální je zapojit více kanálů. Co se však týče placených textů – slouží jako podpora brandu, upřesnění informací o produktech a novinkách a samozřejmě jako nástroj linkbuildingu (tvorby odkazového profilu). Důvodů pro nákup placených článků je víc než dost a jistě přijdete na ty, které jsou správné pro vás. A pokud ne, obraťte se na marketingovou agenturu a nechte se o jejich významu poučit od odborníků.

Proč placené články prodávat?

Provozujete-li blog nebo magazín, jistě hledáte způsoby, jak projekt monetizovat. A právě prodej placených článků představuje pro mnohé provozovatele jeden z nejvýznamnějších zdrojů financí. S ohledem na kvalitu webu můžete prodat článek za pár set, tisíc a možná i desítek tisíc korun.

Jak nakupovat a prodávat PR články snadno a rychle?

Časově náročným a nejistým způsobem spolupráce inzerentů s blogery je přímé oslovování. Pokud máte spoustu času a nevadí vám, že se protistrana většinou vůbec neozve, směle do toho. V opačném případě vyzkoušejte platfomu https://pryard.com, na které působí stovky blogerů a provozovatelů magazínů. PR Yard zároveň představuje šanci pro tvůrce obsahu – mohou zde nabízet reklamní prostory inzerentům, kteří o placené články opravdu stojí. Spoustu dalších informací najdete i v tomto článku na téma „placené články“.

Publikováno: 08. 11. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová