Zahrada

Krátká zima vybízí ke grilování

Letošní krátká zima slibuje dlouhé jaro. Jaro na zahradě znamená úklid po zimě, která skoro nebyla a přípravu na zahradní sezónu. Protože jaro bude dlouhé a pořádně nic neroste, je možnou kratochvílí něco si na zahradě ugrilovat. Ano, udělejte letos změnu a z pracovního tábora si udělejte párty flek. Grilování je příjemná kratochvíle, z které můžete udělat i společenskou událost pro rodinu a přátele.

Venkovní grilování má své kouzlo. Pokud máte dostatek prostoru a očekáváte, že budete grilovat častěji, vyplatí se postavit zahradní krb. Zahradní krb je přeci jenom stavba, která se dá pro nepřízeň počasí zastřešit. Krb je vhodný,pokud očekáváte, že budete mít větší společnost s větší spotřebou grilovaného masa a s delším posezením. Pokud chcete grilovat jako příležitostnou kratochvíli, tak se určitě spokojíte s přenosným grilem. Zahradní gril nezabere tolik místa, dá se s ním manipulovat (uklidit do altánu) a je cenově nenáročný. Gril je ideální pokud chcete po práci s rodinou či sousedy udělat příjemnou večeři místo sezení u televize.

A co je to vůbec zahradní gril?

Zahradní gril je venkovní nádoba z plechu určená k provozování otevřeného ohniště. Gril má topeniště, kde se topí dřevem nebo uhlím a rožeň, kde se tepelně opracovává maso. Na obrázku o toho článku je příklad zahradního grilu, který vyrábí pan Věříš z Lovčič. Gril má ve spodní části topeniště na tuhá paliva. V úrovni pasu v dosahu rukou je rožeň, aby jste maso měli pěkně po ruce a během grilování mohli sledovat jak se peče. případně můžete rovnou ukrajovat dle potřeby. Vršek grilu tvoří stříška s komínkem, která usměňuje tok kouře, aby jste nestáli v hromadě kouře a nezadýmovali nejbližší okolí.

1 komentář

  • U nás se na zahradě grilovalo většinou ve večerních hodinách a pokud grilujete na jaře nebo na podzim, kdy se stmívá o něco dříve, tak oceníte zejména venkovní osvětlení . Pak nemusíte kvůli brzkému setmění předčasně ukončit zahradní grilování.

Leave a Comment