Ubytování pro školy v přírodě aneb proč se vydat do hor?

Na školní léta máme všichni poněkud smíšené vzpomínky. Na jednu stranu rádi vzpomínáme na dny strávené s kamarády ve školních lavicích, ale na stranu druhou si vybavíme i momenty prvních problémů a poznámek. Asi vůbec nejlepší vzpomínky máme na školy v přírodě strávené na horách. Panenská příroda a čerstvý vzduch jsou jen jedny z požadavků na ubytování pro školy v přírodě.

Škola v přírodě v horách nemá obdoby

Na školu v přírodě se teoreticky můžete vydat kamkoliv. Je ovšem nepsaným pravidlem, že se všichni vydávají do hor nebo alespoň někam hodně daleko od civilizace. Dnešní děti jsou přeci jen odkojené městskou infrastrukturou a internetem, takže jim trochu dobrodružství neuškodí. Ubytování pro školy v přírodě na horách je tedy tím vůbec nejlepším řešením pro děti všech věkových kategorií.

Důležitá je rodinná atmosféra

I když jsou děti defacto stále ve škole, pro optimální pohodu na škole v přírodě je důležité udržení příjemné a uvolněné rodinné atmosféry. K tomu lze v tom nejlepším případě využít hotel pro rodiny s dětmi, jehož zařízení odpovídá potřebám malých návštěvníků. V jeho těsné blízkosti se navíc nachází travnatá plocha, kde děti velice rády hrají různé hry včetně fotbalu či molekul.

Co na škole v přírodě podniknout?

Školy v přírodě samozřejmě neslouží pouze jako další prostředek pro vzdělávání dětí, ale spíše jako trochu oživení v jinak monotónním školním roce. Hotel pro děti je ideálním výchozím bodem pro atraktivní výlety nebo další sportovní aktivity. Bezprostřední blízkost lesa, lyžařské sjezdovky nebo cyklistické či běžecké trasy vám umožňují vymyslet neobvyklé hry. Škola v přírodě na horách má jistě své kouzlo. Nádherná a nedotčená příroda umožňuje dětem vylepšení fyzické kondice, a hlavně strávení trochu času na čerstvém vzduchu.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Vybíralová