4 věci, podle kterých poznáte dobrého dodavatele průmyslových komponentů

Sháníte mechanickou převodovku, elektromotor, mechanický variátor nebo úplně jiný produkt, bez kterého se váš provoz neobejde? Výběr dodavatele neuspěchejte a dejte si záležet na tom, aby odpovídal všem následujícím kritériím. Jsou předpokladem dlouhotrvající spokojené spolupráce bez zbytečných nervů. Dáte-li si při hledání záležet, v budoucnu ušetříte spoustu času a peněz.

1. Kvalifikované poradenství

Přeprodejců je nespočet, opravdových odborníků velmi málo. Pokud sortimentu průmyslových součástek nerozumíte jako kovaný profesionál, je na místě spolupracovat s někým, kdo vám kvalifikovaně poradí, vše vysvětlí a doporučí vhodné produkty. Poradenství by mělo být standardní součástí služeb, byť tomu tak u všech dodavatelů není. Spousta prodejců nedokáže rozlišit šnekovou převodovku od čelní převodovky.

2. Kompletní sortiment

Najít správné řešení pro konkrétní aplikace může být oříšek. Uspokojivého výsledku lze mnohdy dosáhnout díky rozsáhlému sortimentu. Zjistěte si proto předem, jak rozsáhlým portfoliem produktů dodavatel disponuje. Komunikace s jedním je vždy jednodušší než s několika subjekty.

3. Dostupnost zboží

Tento bod úzce souvisí s předchozím. Dodavatel by měl být schopen zajistit zboží v co nejkratším termínu. A to jednoduše proto, že čas jsou peníze. Nenechte se uchlácholit tím, že dodávka přijde „co nevidět“. Chtějte vědět konkrétní datum a v případě opakovaných prodlev od spolupráce upusťte.

4. Příznivá cena

Cena samozřejmě hraje roli. Když seženete pohon TMP 25 za mnohem výhodnější cenu, byli byste sami proti sobě, kdybyste na nabídku nekývli. Samozřejmě za předpokladu, že dodavatel splní všechna předchozí kritéria. A vyhněte se podezřele levným nabídkám, obvykle je v nich nějaký „háček“.

Publikováno: 22. 07. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová