Péče o baterii v notebooku. Rady a tipy, jak na to

Notebooky již téměř zcela nahradily klasické stolní počítače. Pokud nehrajete hry a nepotřebujete ultimátní výkon, ale spíše rychlý internet, pravděpodobně si vystačíte s menším, lehčím a mnohem mobilnějším zařízením, které můžete v případě potřeby vložit do tašky a odnést do práce, školy či kilometry daleko. Laptop nebo notebook však potřebuje mnohem více péče, neboť vše podstatné se ukrývá přímo pod klávesnicí a výměna jednotlivých komponent bývá složitá, ne-li kompletně nemožná. Zatímco v případě vylitého hrnku s nápojem stačí vyměnit klávesnici, majitelé notebooku musí často měnit celé zařízení. Ale nechme podobné problémy na jindy. Zaměřme se na baterii a tipy, jak ji udržet co nejdéle při životě.

Jak se starat o baterii v notebooku?

Podstatnou součástí o kterou je třeba se starat je i baterie do notebooku. Právě ona nám umožní pracovat téměř kdekoliv. Je přirozené, že po několika měsících či letech každodenního používání už nevydrží tolik, kolik na začátku. Můžete jí však pomáhat. Pokud pracujete hlavně u svého pracovního stolu, nebuďte líní a připojte síťový adaptér. Aby se akumulátor neustále nepřebíjel, zvykli jsme baterie při práci počítače "na elektřinu" vytahovat. Dnes jsou již často pevnou součástí počítačů a o jejich správu se stará výhradně elektronika a operační systém. Nebojte se tedy permanentně zobrazené ikony "100%". Přibližně jednou za měsíc však článkem dopřejte odměnu v podobě jejich úplného vybití a nabití. Dražší počítače nabízejí software, který vám umožní nabití permanentně udržovat v rozmezí 40% až 60%. To je ještě o něco lepší volba, ale i zde platí pravidlo 30 dní, po kterých byste měli akumulátoru věnovat jeden celý cyklus.

Čas na novou baterii

Smiřte se s tím, že baterie do notebooku nevydrží věčně a jakmile její kapacita klesne, je vhodné pořídit novou. Cenově dostupné a přitom kvalitní baterie do notebooku seženete například na www.baterie24.cz

Publikováno: 16. 09. 2020

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová