Změny, které vás dovedou k vysněné postavě

Chcete mít konečně vysněnou postavu a nevíte, jak na to? Inspirujte se kroky, které vás dovedou až k vytouženému vzhledu. Odměnou vám bude navíc i zlepšení zdraví, posílení sebevědomí a spokojenější život.

1) Začněte jednoduchými změnami. Pokud nejste například zvyklí snídat a najednou začnete, vaše tělo se velmi rychle začne měnit. Snídaně je nejdůležitější jídlo dne a dodá vám i největší množství energie. Následně máte i celý den na to, abyste toto jídlo zpracovali. Dopřejte si vždy výživnou a vyváženou snídani. Pokud dáváte přednost slané variantě, připravte si míchané vejce, obložený talíř se sýrem a šunkou, zeleninový salát nebo třeba oblíbenou domácí pomazánku a žitné pečivo. Milovníci sladké snídaně ocení bílý jogurt s ovocem a oříšky, rýžovou nebo ovesnou kaši s ovocem, případně domácí vafle z žitné nebo špaldové mouky.

2) Naplánujte si pravidelné cvičení. Neváhejte a konečně si pořiďte členství ve fitness klubu, které vás bude motivovat k aktivnímu životu. Vybírejte si sport podle chuti a nebojte se jeden den věnovat posilování a druhý den vyzkoušet sálovou lekci. Snažte se dodržet pravidelnost ve cvičení a zacvičit si alespoň čtyřikrát až pětkrát týdně. Nezapomínejte na důležitý odpočinek, ať už ve wellness zóně nebo třeba při procházce v přírodě.

3) Hlídejte si pitný režim. Ideálním nápojem je čistá voda, můžete do ní přidat lístky máty, meduňky nebo plátky citronu a limetky. Sklenice vody se doporučuje i po probuzení, aby pomohla nastartovat váš organismus. Pokud si navíc dopřejete menší sklenici vody před každý jídlem, sníte mnohem méně, než jste si plánovali. Takto můžete „obelstít“ své chutě a záměrně snížit svůj kalorický příjem.

4) Zkuste se zaměřit také na spánek. Pokud vám chybí spánek a vy pociťujete spánkový deficit, jste často podráždění, bez nálady a jídlo je mnohdy jedinou radostí, která vás těší. Máte chuť na sladké, na tučné nebo jinak nezdravé potraviny? Vaše tělo, kterému chybí spánek, potřebuje velmi rychle doplnit energii a chce to dělat tímto, ne zcela vhodným způsobem. Zkuste na to jít postupně a naplánujte si delší spánek alespoň o hodinu, než jste byli doposud zvyklí. Jděte spát třeba v 22 hodin, pokud vstáváte mezi 7 a 8 hodinou ranní.

5) Cvičení a zdravé jídlo nemusí být nepříjemným mučením, které si dopřáváte pravidelně každý rok, a to 14 dní před plánovanou dovolenou. Najděte si sport, který vás bude bavit a na který se budete těšit. Zkuste si i zdravé jídlo přizpůsobit svým potřebám a chutím. Pokud třeba nemáte rádi určitou potravinu, najděte za ni adekvátní náhradu. Nezapomeňte, že jíme také očima, tak si jídlo nazdobte a připravte si jej co nejvíc lákavě. Uvidíte, že i tyto malé kroky přispějí k velkým změnám k lepšímu.

Publikováno: 31. 07. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hubnutí | Diety

Autor: Alena Vybíralová