Vegani a vegetariáni chlorellu milují. A co vy? Bude to i u vás láska na první pohled?

Chlorella je známa již od konce 19. století. K intenzivnímu výzkumu jejích účinků však dochází až v posledních desetiletích a jejich výsledky jsou na jedné straně překvapivé a na straně druhé udivující. Tato zázračná řasa totiž dokáže s lidským organismem divy.

O pěstování chlorelly se doma nepokoušejte

Sladkovodní řasa chlorella v mnohých kruzích označovaná jako superpotravina pro nové tisíciletí výjimečné účinky, které pozitivně podporují lidské zdraví. Její název je odvozen od řeckého chloros, tedy zelený. Pěstuje se zejména v Číně, Japonsku či na Thaj-wanu a získat ji není zrovna jednoduché. Pro zdárný růst totiž vyžaduje vodu s vysokým obsahem oxidu uhličitého, která však zároveň nesmí být znečištěná. Po celou dobu jejího vývoje trvajícího obvykle osm dní je potřeba jí zajistit umělé osvětlení. Pěstujete-li tedy doma bylinky a máte-li představu, že si vypěstujete i chlorelu, raději na to zapomeňte. Tak striktní podmínky, které vyžaduje, nemáte šanci dodržet.

Raději si ji pořiďte již zpracovanou v tabletách či prášku

Aby lidské tělo zvládlo chlorellu strávit, musí být zbavena hrubých buněčných stěn a připravena do podoby prášku. Právě v tomto stavu ji koupíte jako potravinový doplněk. Prášek můžete jednoduše rozpustit ve vodě a vypít nebo jej nasypte do ranní kaše či jogurtu. Pro zaneprázdněné osoby jsou mnohem praktičtější tablety, díky nimž mohou mít svoji superpotravinu chlorellu vždy po ruce.

Chlorella je zdrojem živin, který ocení nejen osoby nekonzumující maso

Vegani a vegetariáni, kteří potřebují nahradit deficit živin vzniklý absencí konzumace masa na chlorellu nedají dopustit. Představuje pro ně zdroj bílkovin a železa, který jen tak někde nenajdou. Kromě toho obsahuje také velké množství kyseliny listové, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, chlorofylu a dalších vitamínů a minerálů. A nejen pro ně. Chlorella je vhodná i pro těhotné ženy, seniory, kteří nechtějí rychle zestárnout, a prakticky každého, kdo by si rád vybudoval silný imunitní systém odolný vůči všem nástrahám moderního světa. Chlorella totiž brání buňky lidského těla před působením oxidativního stresu a podporuje jeho energii a vitalitu.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Vybíralová