Slovenský hotel Björnson vypadá jako vystřižený ze Skandinávie

Léto je v plném proudu a turismus nabírá na obrátkách. Chorvatsko, ale také exotika – jezdí se všude možně. Ovšem nezapomíná se ani na sousední Slovensko, které láká na jedinečnou přírodu, kulturní památky a pohostinnou atmosféru. Na seznamu nejzajímavějších míst pak rozhodně najdete hotel Björnson. Nachází se v Tatrách a evokuje dojem horského ubytovacího komplexu typického pro severské země. Unikátní vzhled samozřejmě není jediným důvodem, proč dané místo navštívit. Mezi ty další patří špičkové služby a unikátní apartmány situované přímo v uprostřed lesa.

V zimě TOP lyžovačka, v létě cyklovýlety

Slovensko je pro mnohé Čechy ideální destinací pro kvalitní lyžovačku – a je to právě okolí Chopoku -třetí největší hory Nízkých Tater, které servíruje špičkové podmínky. Pokud tedy do Demänovské doliny (centra lyžařského střediska Jasná) dorazíte v průběhu zimy a ubytujete se v hotelu Björnson, nebudete litovat. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází lanovka, takže ušetříte spoustu drahocenného času. O kvalitách místních sjezdovek si můžete přečíst v četných recenzích. Hotel Jasná - Björnsonka však není skvělou destinací pouze v zimě. V létě si tatranskou přírodu užijete snad ještě o něco více – třeba ze sedla svého kola nebo v rámci vodních sportů na Liptově. V bezprostředním okolí hotelu se navíc nachází spousta památek, muzeí a přírodních krás včetně jeskyní. Anebo můžete relaxovat a dobíjet baterky ve wellness centru v hotelovém areálu. Hotel Liptov má co nabídnout snad opravdu každému.

Ubytování ve stylových chatkách

V areálu hotelu Björnsonka najdete kromě hlavní budovy také unikátní dřevěné chatky TREE HOUSES. Prosklená přední část propojuje vnitřní prostor s venkovní přírodou a činní z pobytu vskutku netradiční zážitek. Kdyby vám výlet do Nízkých Tater nevyšel v létě, vydejte se do „slovenské skandinávie“ kdykoliv během roku. Pobyt si můžete rezervovat na stránkách bjornsonka.sk.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Vybíralová