Pánové, víte, jak správně třídit šatník?

Mít v šatníku bordel není nic příjemného. Autor tohoto článku to píše bez obalu, zkrátka tak, jak to skutečně je. Protože šatník, který praská ve všech, není příjemné otevírat, a už vůbec ne v něm cokoliv hledat. Naštěstí nemusí jít o konečný stav. Naučte se ho správně třídit a od základů ho transformujte. Poradíme vám, jak na to.

Vyhraďe si čas

Na úklid šatníku musíte mít dostatek času, jinak vás výsledek nepotěší. A zajistěte si na to i klid, protože se budete moc mnohem lépe soustředit.

Přemýšlejte u toho

Předpokládáme, že se v útrobách vaší skříně ukrývají všelijaké módní výstřelky, které si už nikdy v životě nevezmete na sebe. Měli byste se jich zbavit, ale ne tak zhurta. U každého kousku oblečení se na chvíli zastavte a zeptejte se sami sebe, jak se v něm cítíte – a kdy jste v něm naposledy vyšli mezi lidi. Nenechte se ošálit nostalgickými vzpomínkami a nechejte si jen to, co opravdu nosíte. Nové pánské ponožky si určitě můžete dovolit, takže není důvod, abyste si nechávali děravé a viditelně nošené.

Čištění a velké prádlo

Až si uděláte jasno v tom, které oblečení vyhodíte, a které kousky si naopak necháte, pusťte se do čištění skříně. Tu mimochodem udržíte bezvadně čistou pomocí mýdla nebo vůně do šatníku. Než šatní skříň řádně vypucujete, oblečení do ní nedávejte – zaslouží si být ve voňavém a čistém prostoru!

Dokupte, co vám chybí

Až vyprané oblečení naskládáte zpět do polic a na věšáky, budete mít přehled, kolik vám toho po vytřídění zbylo. Možná zjistíte, že vám nyní nějaký módní kousek chybí – mikina, kalhoty, tričko nebo třeba gymsack... Sepište si to na papír a při nejbližší příležitosti šatník doplňte.

Celý proces opakujte zhruba jednou z čtvrt roku. Díky tomu udržíte šatní skříň organizovanou a nebudete se muset neustále přehrabovat věci, které už dávno nenosíte.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Móda | Oblečení

Autor: Alena Vybíralová