Jak zlepšit pleť a omezit tvorbu vrásek? Odpověď nabízí Venira

Venira je česká přírodní značka pro krásu a zdraví, která v posledních letech získává na popularitě. Značka byla založena v roce 2017 a jejím posláním je dodávat na český trh kvalitní přírodní kosmetické produkty a doplňky stravy. Venira je hrdá na to, že používá pouze přírodní ingredience, podporuje ekologickou udržitelnost a vyrábí jedny z nejlepších produktů dostupných na českém trhu.

První produktovou řadou společnosti Venira, uvedenou na český trh, byly kapsle pro růst vlasů a nehtů a posílení pokožky. Jednou z nejoblíbenějších produktových řad značky je však řada "kolagen a kolagenové nápoje", která nabízí až 25 různých výrobků lišících se velikostí a příchutí, například meruňku, malinu, mango, třešeň, meloun a pomeranč. Venira nabízí také různé kosmetické výrobky, včetně krémů, sér, kapslí, peelingů a koupelových solí.

Jedním z nejprodávanějších výrobků společnosti Venira je jejich kolagenový nápoj, který pomáhá udržovat vlhkost a pružnost těla. Má pozitivní účinky na zdraví kostí, zabraňuje vypadávání vlasů, zpomaluje proces stárnutí a posiluje nehty. Nápoj je dodáván v praktickém sáčku se značkou Venira a k přípravě lahodného růžového nápoje plného těch nejlepších vitamínů a minerálů, které podporují krásu, stačí pouze voda. Má také pozoruhodný vliv na imunitní systém.

O produktech z produkce českého výrobce najdete více v rámci této Venira recenze na Ecoblogu.

Ale co přesně je kolagen a proč je tak zásadní?

Hlavní funkcí kolagenu je působit jako pojivo buněk v celém těle, a to nejen v kostech, šlachách, kloubech a kůži, ale také v cévách, oční rohovce, a dokonce i v zubech. Dalo by se říci, že kolagen funguje jako lepidlo, které podporuje funkci buněk v tkáních u zvířat i lidí. Jak efektivní je v praxi, vám napoví tato Venira zkušenost na Ecoblogu.

I když se doporučuje snažit se získávat kolagen ze zdrojů stravy, jako je maso a vývar z kostí, prospěšné mohou být i kolagenové doplňky. Při výběru kolagenového doplňku se zaměřte na:

Hydrolyzovaný protein - hydrolyzovaný kolagen znamená, že kolagenové bílkoviny jsou rozloženy na aminokyseliny, což usnadňuje jejich vstřebávání v těle.

Vitamin C - je nezbytný, protože je hlavním hráčem při syntéze kolagenu v těle.

Různé třídy kolagenu - kolagen se dělí na typ I, typ II, typ III, typ IV a typ V.

Hlavní výhodou kolagenového prášku je vysoký obsah kolagenu v jedné dávce, který je základní stavební jednotkou pojivové tkáně a nezbytnou složkou, která ovlivňuje vzhled naší pokožky, vlasů, nehtů a zubů. Hydrolyzovaný kolagen je ideálním zdrojem aminokyselin a peptidů, které jsou pro tělo snadno dostupné a slouží k tvorbě jeho kolagenu. Protože přirozená produkce kolagenu v těle s věkem klesá, což vede k tvorbě vrásek, je nejlepší jej doplňovat hydrolyzovaným kolagenem. Kolagenové nápoje Venira jsou vynikajícím způsobem, jak získat potřebný kolagen a další živiny, které podporují zdraví a krásu, chutným a pohodlným způsobem.

Publikováno: 13. 05. 2023

Kategorie: Péče o pleť

Autor: Adéla Boháčová