Nenechte se oklamat a chraňte své peníze

Neustálé zdražování, rostoucí inflace a silná nejistota panující ve společnosti otevírá dveře všemožným podnikatelským příležitostem. Objevuje se stále více lidí, kteří se snaží ostatním radit, jak nechat vydělávat peníze, aby neztrácely na hodnotě. Mnoho těchto nabídek je značně pochybných a mohou vést k jednomu – ztrátě úspor. Patříte-li k těm, kteří řeší, co s naspořenými penězi, a zároveň víte, že nechávat je na běžných účtech nebo dokonce doma v trezoru, se rozhodně nevyplatí, pak zpozorněte. Všichni víme, že neskutečná míra inflace, s kterou se dnes potýkáme, negativně zasáhla i dosud oblíbené a bezpečné spořicí účty, takže ani ty už dnes se zhodnocením peněz nepomohou. Jak tedy situaci vyřešit?

Nemovitosti, akcie, zlato?

Mnoho lidí vás bude nabádat, ať investujete do nemovitostí – jejich ceny jsou ale nyní na takové špici, že se ani tato investice nevyplatí (navíc je spousta těch, kteří nemají tak vysoké částky, aby je mohli investovat – a úrokové sazby hypoték dnes dosahují závratných výší). Stejně tak se nevyplatí ani akcie, které jsou neskutečně rizikové, jakož ani investice do zlata, které sice představuje poměrně zajímavou nabídku, nicméně se v poslední době jedná o poměrně nedostatkovou komoditu. Jednou ze zajímavých možností, jak ochránit peníze, je nákup dluhopisů. Podle odborníků patří tento typ cenných papírů mezi nejbezpečnější investice. Emitent, jako je například společnost Uniprospe, vydá emisi dluhopisů na určitou nominální hodnotu, s pevně daným ročním úrokem a termínem splatnosti vložené částky. Tím si zajistí finance pro svoji činnost, je to pro něj vlastně půjčka, a na oplátku zaplatí věřiteli roční úroky a v době splatnosti vrátí zpět celou nominální hodnotu dluhopisu. Z hlediska zisku jsou zajímavé ty emise dluhopisů, které jsou vydávány na kratší dobu. U těch dlouhodobých není zisk tak zajímavý, a to právě například z důvodu stále se zvyšující inflace.

Investice s Uniprospe.eu přinese zajímavý zisk

Skvělým řešením zhodnocení vašich financí je již zmíněná investice s Uniprospe.eu. Tato společnost, která se zabývá likvidací ojetých pneumatik pomocí pyrolýzy, totiž nabízí velmi zajímavé zhodnocení – téměř 10% zisk za necelý rok, což je zatím asi nejvyšší hodnocení, které můžete při investici reálně dosáhnout za tak krátkou dobu. Abychom však byli konkrétní – jejich dluhopisy jsou úročeny pevnou sazbou 9,5 % p.a. a splatné jsou na konci prosince 2022. Na konci letošního roku tak tedy získáte nejen investovanou částku, ale zhodnocenou o úroky. Chcete-li investovat své naspořené peníze, nenechte se napálit zdánlivě lákavými a mnohdy neprověřenými nabídkami, a investujte tam, kde to smysl. Uniprospe může být správnou volbou.

Publikováno: 24. 08. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová