Hobby

Láká Vás najít poklad, ale nevíte, jak na to?

Po odsunu německého obyvatelstva z pohraničí zůstalo mnoho pokladů

Po druhé světové válce, jak je všeobecně známo z naší historie, došlo k rychlému odsunu německého obyvatelstva z pohraničí. Většina obydlí dříve plná života zůstala prázdná a v pohraničních vesnicích a městech jste mohli potkat pouze hrstku původních obyvatel. Opuštěná stáda dobytka byla ke svému přežití donucena spásat, na co narazila. Několik století obhospodařovaná krajina začala pomalu pustnout a leta opečovávané a frekventované cesty zarůstaly křovinami.

detektor kovu Fisher GOLDBUG pro DP

detektor kovu Fisher GOLDBUG pro DP

Liduprázdnou oblast příhraničí probudili k životu lidé přicházející z československého vnitrozemí, jež počali s její obnovou. Tajuplná krajina lákala především mladé dobrodružné povahy, které toužily objevovat stále něco nového. A roky plynuly.

Hledači pokladů a jejich rozdělení

V 90. letech jsme začali v lesích, na polích a v okolí vodních ploch potkávat jednotlivce či skupiny nadšenců, tzv. hledačů pokladů s detektory kovů v rukách. Zlaté časy lovců pokladů jsou dávno pryč, ale rozhodně se nemusíme bát nedostatku mladé krve. Je mezi námi mnoho jedinců, kteří by rádi našli extra úlovek, jež by třeba i změnil dějiny.

Lovci pokladů se pomyslně dělí na tři skupiny, a to válkaře, kolečkáře a neoblíbené vykradače. Válkaři hledají v severních, západních a východních Čechách artefakty z druhé světové války. Kolečkáři neboli mincičkáři hledají mince v polích, lesích a ve vodních plochách. Vykradači vykrádají archeologické lokality, kde je hledání zakázané.

detektor kovu Minelab SAFARI

detektor kovu Minelab SAFARI

Detektor centrum Praha je tu pro všechny dobrodruhy

Kvalitní detektory kovů pro lovce pokladů a stavební profesionály pro hledání kabelů, trubek, či elektrických vedení vám nabízí Detektor centrum Praha. To v roce 1993 vybudovalo první prodejnu a detektor web v České republice na prodej a půjčování detektorů kovu. V jejich nabídce najdete produkty pro začátečníky i profi nejlepších a nejznámějších světových firem značek Fisher, Tesoro, C. Scope a Minelab.

Leave a Comment