Móda Oblečení

Luxusní pashmina oživí nudnou zimu

V chladných měsících, plných plískanic a nevlídného počasí se stává lehce pochmurný také náš šatník. Většina lidí dává v zimě přednost tmavým kabátům a bundám.  Svůj zimní outfit můžete rozveselit elegantní barevnou pashminou.

V perském jazyce slovo pashmina označuje vlnu a právě luxusní kašmírová vlna je hlavní příměsí v této šále. Jemná pashmina se vyrábí z vlny himalájských koz, které pastevci chovají vysoko v horách.

Pashmina vyniká nejen svou krásou, ale také úžasnými vlastnostmi. V chladném počasí vás spolehlivě zahřeje a ochrání před větrem, v teplých měsících bude nepostradatelnou společnicí za vlahých letních večerů a s noblesou sobě vlastní nahradí lehký svetřík nebo sako.

Pashminové šály si nejen ženy oblíbily pro svou neuvěřitelnou měkkost, dlouhou životnost a snadnou údržbu.  O kašmíru je známo, že čím častěji ho nosíte, tím lépe vypadá. To stejné platí o pashmině. Vlákno nošením získává na jemnosti a hebkosti.

Co by však pashmině mohlo ublížit, je nešetrné chemické čištění a časté prání v pračce. Pashminu perte ručně ve vlažné vodě s použitím jemného přírodního mýdla, šamponu nebo speciálního pracího prostředku pro vlnu. Pahminu neždímejte, ale stejně jako ostatní vlněné věci, jen lehce vymačkejte a nechte volně uschnout.

Regály obchodů zejména v zimních měsících nabízí pashminy ve spoustě barevných kombinací, od jednobarevných šál, přes více barevné kousky až po ty s netradičními  orientálními vzory. Určitě tak najdete ten svůj oblíbený šál, který vám zpestří nudnou a šedivou zimu bez barev.

 

Leave a Comment