Kouřit lze i o něco zdravěji

Tabákové výrobky jsou každým rokem dražší a dražší, což ale neznamená, že by po nich byla menší poptávka. Kuřáci totiž mají inhalaci tabákového kouře rádi a neváhají za svou kratochvíli zaplatit i vysoké desítky tisíc korun ročně.

Problémem však nejsou jen peníze, ale hlavně zdraví. Kouření je samozřejmě extrémně škodlivé. Přitom existuje mnohem bezpečnější varianta, jak dostat nikotin do svého organismu.

Žádný dehet ani jiné jedy

Mnoho lidí se vcelku mylně domnívá, že tím nejhorším jedem, který člověk během kouření nasává do plic, je nikotin. Tato látka sice nepatří zrovna k těm nejbezpečnějším, nicméně oproti dehtu či oxidu uhelnatému se jedná v podstatě o neškodnou záležitost. Nikotin slouží hlavně k umocnění závislosti.

Dá se však dostávat do těla i jinak, konkrétně vapováním. Elektronické cigarety totiž negenerují mimo nikotinu žádné výše zmíněné toxické látky. A to ani zdaleka není jejich jediná výhoda.

Více volnosti

Milovníci tabáku už dávno nemohou svůj koníček provozovat kdekoliv se jim zachce. Na veřejnosti mají v podstatě už utrum, stejně tak jako v restauracích. Zbývají jim pouze speciální kuřácké zóny.

Vapování je však povoleno skoro všude. Samozřejmě, pořád se najdou místa, kam nejde jít ani se zapnutou elektronickou cigaretou, typicky třeba kina nebo divadla, avšak v hospodách, v zoo či obecně ve veřejných prostorách není vapování zakázáno.

Zkouška

Z výše zmíněných důvodů už spousta kuřáků přešla na elektronické cigarety, nicméně stále existuje spousta lidí, kteří nedají na klasický tabák dopustit.

Ti nyní mají možnost vyzkoušet si elektronické kuřivo v ceně jedné standardní cigaretové krabičky. Jednorázová elektronická cigareta Elfbar stojí totiž víceméně stejné peníze a poskytuje obdobné množství potáhnutí jako dvacet cigaret.

Elektronické cigarety Elfbar je možné kdykoliv zapnout a vypnout, a jakmile jim dojde náplň, prostě se vyhodí do koše a případně se koupí další. Pro mnoho kuřáků může být toto jedna z cest, jak přejít na zdravější kuřivo.

Publikováno: 26. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Vybíralová