Jídla, která svou chutí dobyla celý svět

Kdybyste měli vybrat, jaké jídlo máte nejraději, byl by to opravdu český pokrm? Česká kuchyně je sice vynikající, ale je také zároveň velice těžká a jen hrstka lidí si ji opravdu dopřeje pravidelně. Podle posledních průzkumů dáváme přednost spíše těm světovým jídlům, které si navíc můžeme nechat dovézt díky rozvážkové službě. Kupříkladu rozvoz pizzy využíváme snad ve všech městech České republiky. A právě pizza je jedním z pokrmů, které dobyly svět.

Pizzu milují po celém světě

I když je dnes jasné, že pizza má své kořeny v krásné a slunné Itálii, většina lidí si ještě donedávna myslela, že za pizzou stojí Američané. Asi se dá chápat důvod, proč si to lidé mysleli. Přece jenom snad v každém americkém filmu hraje svou roli pizza. Je to jedno z hlavních jídel, které si hlavní herci kupují a co tam konzumují. Naštěstí se však tato mylná domněnka říkající, že pizza je americkým pokrmem, brzy z hlav lidí vytratila.

Tím nejzákladnějším druhem pizzy je pizza Margherita. Tu snad miluje naprosto každý. Dnes se však setkáme s celou řadou nejrůznějších druhů. Zatímco některé se drží při zemi jako pizzy šunkové, jiné jsou trochu zvláštní - třeba pizza hawaii s ananasem. O ní se dlouhodobě vedou diskuze nejen na internetu.

Sushi se také těší velké oblíbenosti

K dalším pokrmům, které doslova milujeme, je sushi. V současné době je možné rozdělit společnost na dvě skupiny, a sice na ty, kteří sushi milují, a na ty, kteří sushi nemají zrovna v lásce. Zkrátka ne každý pozře syrovou rybu obalenou v rýži a mořské řase. Pro milovníky ryb je to však skutečně velká lahůdka, kterou si dopřávají pravidelně, i když se nejedná o levné jídlo.

Sushi má své kořeny sice v Číně, ale dnes se o něm mluví jako o typicky japonském pokrmu. Opět platí (stejně jako v případě pizzy), že se dnes setkáme s celou řadou druhů tohoto vynikajícího pokrmu. Kromě klasické podoby sushi, kdy je losos obalený v rýži a mořské řase, jsou v nabídkách sushi barů i obrácená sushi nebo vegetariánská sushi.

Publikováno: 29. 10. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Vybíralová