Potřebujete zatemnit okna? Je ideální doba pro jejich objednání

Letošní léto bylo opravdu parné. Venku bylo nedýchatelně a doma nebylo o moc lépe. V trochu lepší situaci byli ti, kdo mají na oknech rolety, protože díky nim nesvítí tolik sluníčko do místnosti a hned je i o něco dýchatelnější vzduch. To, že vám nikdo večer nemůže koukat do oken, když svítíte, je další výhoda. Také si klepete na hlavu, proč jste si rolety nepořídili už dřív a plánujete, že příští rok si je určitě necháte udělat? Máme pro vás radu. Ideální doba k instalaci rolet je podzim a zima. Proč tomu tak je?

Buďte moudří a nechte si nainstalovat rolety co nejdřív

Proč je vhodné nechat si udělat venkovní rolety přes zimu? Protože na jaře nebo v létě objednává každý a je poměrně složité sehnat kvalitní a solidní společnost, která bude mít čas vám rolety dodat. Pokud chcete skutečné profesionály, objednávejte teď. A proč ne rovnou ty největší výrobce v České republice. Je to společnost Servis Climax, která je největším výrobcem stínící techniky u nás. Dodává nejen rolety, ale i markýzy, žaluzie, pergoly, fasádní clony či sítě proti hmyzu.

Proč venkovní rolety?

Venkovní rolety patří mezi nejstarší způsoby stínění oken. Ovládat je můžete ručně nebo pomocí motoru. Jedná se o jeden z nejlepších a nejefektivnějších způsobů, jak můžete mít nejen efektivní zastínění, ale poskytují i perfektní ochranu proti slunci, zábranu před únikem tepla. V létě tak brání proti zbytečnému přehřívání a v zimě zase izolují. Máte tak velkou výhodu v tom, že ušetříte za klimatizaci i za topení. Další výhodou je také větší bezpečnost vašeho domu. Na rolety je možné přidělat závěsy. Pokud se otevírají motoricky, nejde je pak nadzvednout. Rozhodně pak zloději cestu do vašeho obydlí velmi znesnadňují. Jestliže chcete bezpečnost ještě zvýšit, například na chalupě, můžete si pořídit uzamykatelné. Jestliže bydlíte v rušné ulici a chcete mít klid na spánek, oceníte i sníženou hlučnost s okolí, což bude přínosem hlavně tehdy, pokud pracujete v nočních směnách nebo jen dlouho do noci. Příjemný klid bude potěšující, i pokud máte děti, které přes den spí. Venkovní rolety tak rozhodně přinášejí jen samé výhody.

Publikováno: 01. 12. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková

Tagy: venkovní rolety