Zájem o ruštinu stoupá. Proč byste se ji měli učit vy?

Podle renomované jazykové školy Lingua Sandy každoročně roste zájem o ruštinu, a to především u mladší generace, která tento jazyk nemá jako povinný předmět ve školách. Proč se lidé k ruskému jazyku vrací a začínají si uvědomovat jeho význam? Prozradíme vám několik pádných důvodů, které by vás mohly motivovat ke studiu.

Rusko nabízí atraktivní příležitosti

Ruská federace je velká země (rozlohou největší na světě) a ruština patří k nejrozšířenějším světovým jazykům. Používá ji více než 300 milionů lidí. Vzhledem k politickému vlivu Ruska a jeho blízkosti k České republice není znalost ruštiny od věci. Ruština je slovanský jazyk a v mnoha směrech se podobá češtině. Je mnohem jednodušší, naučit se plynně hovořit rusky, než se učit složitější řeč z jiné jazykové větve. Rusko nabízí atraktivní pracovní příležitosti a vzhledem k rostoucí ekonomice má spolupráce s ruským trhem velký potenciál. Pokud vás lákají pracovní nebo investiční příležitosti, bude se vám ruština hodit. Do České republiky míří množství ruských turistů, kteří si cení průvodců se znalostí jejich mateřského jazyka. Anebo můžete naopak vyrazit za krásami Ruska, ať už těmi kulturními nebo přírodními.

Naučte se plynně rusky společně se špičkovými lektory

Jistě by se našly i další důvody, proč je výuka ruštiny atraktivní. Každý si však musí najít ty „své“. Shledáte-li, že je pro vás ruský jazyk zajímavý, naučte se ho co nejrychleji v rámci kurzů v jazykové škole Lingua Sandy. Instituce s 23 letou tradicí nabízí kurzy pro začátečníky, pokročilé i byznysmany (kurzy obchodní ruštiny). Výukou vás budou provázet kvalifikovaní lektoři, kteří používají inovativní metody. Lingua Sandy je členem Asociace jazykových škola a agentur ČR a vyučuje 41 evropských a světových jazyků. V nabídce samozřejmě nechybí ani jazykové kurzy angličtiny a dalších jazyků, které se v dnešní době vyplatí ovládat. Další informace najdete na www.lingua-sandy.cz.

Publikováno: 25. 12. 2015

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Petra Vokurková

Tagy: jazykové kurzy ruštiny | výuka ruštiny