5 kroků k výběru správné matrace

I vy si musíte uvědomit, že výběrem matrace de facto ovlivňujete kvalitu vašeho života. Dobrá matrace je totiž zárukou spokojeného spánku, během kterého lidské tělo regeneruje a současně připravuje energii na další den. Pokud se kvalitního spánku nedostává, tělo není schopno se na další aktivní den připravit a vy to pocítíte velmi rychle. Dostaví se únava, podrážděnost, bolesti hlavy, svalů i kloubů a další nepříjemnosti, které sníží kvalitu vašeho života. Výběr matrace rozhodně nepodceňujte. Přinášíme přehled 5 pravidel, kterými byste se při výběru matrace měli řídit.
  1. tuhost
Na prvním místě musí stát vaše pohodlí. Je třeba správně vybrat tuhost matrace. Existují matrace tvrdé, středně tvrdé, měkké i extra měkké a jen na vás, které variantě dáte přednost. Nejlépe uděláte, když navštívíte prodejnu a matraci si vyzkoušíte. Nebojte se vyzkoušet všechny polohy, ve kterých obvykle spíte a na matraci si pobuďte minimálně 10 minut. Jestliže se nemůžete rozhodnout, kupte si matraci s rozdílnou tuhostí na každé straně.
  1. zóny
Matrace musí být oporou pro vaše tělo. Odborníci proto doporučují matrace, které mají 7 zón, protože ty zaručují ideální oporu pro každou část těla. Dostatečný komfort nabízí i 5 zón. POZOR – matrace se zónami nejsou vhodné pro děti!
  1. materiál
Na trhu jsou k dostání matrace z různých materiálů, které nabízí jiné vlastnosti. Mezi nejoblíbenější patří chytrá či líná pěna. Tento materiál je poddajný a dokáže se perfektně přizpůsobit lidskému tělu. Ne každému je to ale příjemné. Pro ty jsou tu matrace latexové, pružinové, taštičkové či z koňských žíní.
  1. ochrana
Chcete-li, aby vám matrace sloužila dlouho, je třeba ji chránit. Kupte si tedy i potah, ten ochrání matraci před poškozením i znečištěním.
  1. výhodný nákup
Pamatujte si, že i za ty nejlepší matrace nemusíte utrácet více, než je nutné. Stačí najít dobrého prodejce. My jsme vám tuto práci ulehčili. Pokud se spolehnete na nabídku internetového obchodu www.matrace-mabo.cz máte vyhráno. Nabízí pestrý výběr matrací pro každého. Výhodou je, že obchod má i kamenné prodejny, kde je možné si matrace vyzkoušet.

Publikováno: 07. 06. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Jachym Krušnohorský